MojAndroid

Ak ste v poslednej dobe kúpili nové zariadenie s operačným systémom Android, určite ste narazili na menší problém, ako opäť nainštalovať všetky aplikácie a hry, ktoré ste si zakúpili. Hoci obchod Google Play ponúka možnosť zobraziť históriu sťahovania, sú v nej zahrnuté aj bezplatné aplikácie, čo sťažuje našu situáciu. Našťastie existuje aplikácia s názvom My Purchases, ktorá umožňuje používateľom zobraziť celú nákupnú históriu obchodu Google Play.

My purchases Android aplikacia

Po stiahnutí a nainštalovaní aplikácie je nutné prideliť jej práva pre prístup k vašej nákupnej histórii. Aplikácia si potom stiahne potrebné dáta (doba načítavania závisí od množstva položiek) a zostaví zoznam vašich predchádzajúcich nákupov v obchode Google Play. Takýmto spôsobom si budete môcť stiahnuť jednotlivé položky bez toho, aby ste sa museli “hrabať” v kvante bezplatných aplikácií, ktoré ste si medzičasom nainštalovali. Aplikácia vytvorí aj prehľad zakúpenej hudby, filmov, seriálov alebo zariadení, no na území našej krajiny tieto služby nie sú ešte dostupné. Autor ešte upozorňuje, že zobrazenie zakúpených aplikácií závisí na ich počte. Existuje šanca, že nie všetky položky sa vám zobrazia pretože Google vedie tento zoznam v určitom bode obmedzený.

Ak sa rozhodnete vyskúšať aplikáciu My Purchases, v obchode Google Play nájdete dve verzie. Jednu samozrejme zdarma, ktorá nie je žiadným spôsobom obmedzená, no zobrazuje reklamy. Pro verzia, ktorú si môžete zakúpiť za necelé euro, tieto reklamy odstraňuje. Pre stiahnutie kliknite na jeden z nižšie uvedených widgetov.

Zdroj: droid-life

28.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+