MojAndroid

Na InContext konferencii odhalila Mozilla nový launcher, ktorý vyvíjala spolu s novinkou EverythingMe (na Slovensku zatiaľ nedostupnou). Launcher má svojim používateľom ponúknuť úplne nový používateľský zážitok. Zakladá si na osobitých zvykoch jednotlivých používateľov, pričom dokáže inteligentne určiť alebo odporúčiť aplikácie, ktoré v danej časti dňa používate. Samozrejmosťou má byť podpora rýchleho vyhľadávania na webe, či akejkoľvek aplikácie nainštalovanej v telefóne. Firefox Launcher k tomuto účelu využíva technológie nachádzajúce sa v aplikácii EverythingMe, ktoré kombinuje s vlastným internetovým prehliadačom Firefox pre Android.

slip moz-b moz-a

Ak sa teda ráno zobudíte, tak na ploche vášho zariadenia môžu na váš čakať už relevantné aplikácie, ktoré pri vstavaní používate najčastejšie. Môže to byť napríklad počasie, e-mailový klient, či aplikácie pre čítanie správ. Poobede sa môže Launcher zamerať skôr na pracovné aplikácie, ako kalendár alebo navigáciu. Večer sa zobrazia hry alebo aplikácie, ktoré prehrajú vaše obľúbené hudobne skladby alebo filmy. Vyhľadávanie sprevádza aj zobrazovanie informačných kariet, ktoré môžu zobraziť zaujímavé správy napríklad z technologických webov a podobne. Navyše, ak budete vyhľadávať napríklad názov skladby, tak vás výsledky môžu nasmerovať priamo do relevantnej aplikácie – napríklad si ju budete môcť vypočuť v Spotify. Na videu nižšie si môžete pozrieť funkcie launcheru EverythingMe, s ktorým je Firefox Launcher veľmi podobný.

Firefox Launcher svojimi funkciami nie je výnimočný. Na obchode Play ponúka podobnú funkcionalitu napríklad launcher Aviate. V podstate ide o akúsi rebrandovanú verziu aplikácie EverythingMe, s ktorým sa Mozilla delí aj o prípadne zisky. Kedy  bude Firefox Launcher dostupný na obchode Play ostáva zatiaľ tajomstvom.

Zdroj: phonearena, androidauthority

6.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+