MojAndroid

Tento mesiac je plný noviniek, nielen z výstaviska IFA 2012. Okrem Amazonu, ktorý chystá predstavenie nového zariadenia, zrejme Kindle Fire 2, má niekoľko noviniek a vyhlásení aj spoločnosť Motorola. Po tom, čo sa táto spoločnosť stala súčasťou technického giganta – Google-u, sa jej mimoriadne darí. Trh chce okoreniť o ďalšie 2 či 3 zariadenia a medzi nimi má byť aj smartfón s prednou stranou skoro celou pokrytou displejom, bez okrajov (angl. edge-to-edge smartphone). Motorola chystá aj predstavenie zariadenia s Intel procesorom, ktoré by malo rozvíriť vodu aj v tejto skupinke smartfónov.

Ilustračný obrázok zariadenia bez okrajov.

Správy a vyhlásenia od Motoroly sú vcelku mätúce. Motorola spolu s Intelom ohlásila príchod nového smartfónu, ktorý by mal byť poháňaný Intel Medfield procesorom. Na predstavenie tohto zariadenia rozoslala spoločnosť pozvánky s mottom: “Nechajte nás dostať vás na HRANU” (angl. “Let us take you to the EDGE”). Napovedá tým spoločnosť Motorola, ako sa bude volať spomínané zariadenie?! Keď si spojíme predošlé vyhlásenie s tým, že Motorola chystá zariadenie bez okrajov, s displejom od hrany po hranu (edge-to-edge), sme  úplne zmätení. Predstaví teda Motorola zariadenie s prednou stranou pozostávajúcou čisto z displeja a poháňané Intel Medfield procesorom, alebo ide o dva rozličné zariadenia?

Ďalšie správy o zariadení s edge-to-edge displejom hovoria o tom, že toto zariadenie bude poháňané “novšou verziou” operačného systému Android a ako prvé sa má dostať ku americkému operátorovi Verizon Wireless, kde bude predávané ako 4G LTE zariadenie. Oficiálne správy od spoločnosti Intel hovoria o tom, že toto zariadenie by malo byť predstavené “neskôr tento mesiac”, no ďalšia správa hovorí, že bude predstavené spolu s Motorolou Droid RAZR HD už zajtra, 5. septembra pri spoločnej akcii s americkým operátorom Verizon Wireless. Už teraz sme z Motoroly a jej vyhlásení zmätení a to ešte nie sú zariadenia ani predstavené. Nechceme si predstaviť ten zmätok, ak Motorola predstaví zajtra hneď tri smartfóny, každý s rôznymi špecifikáciami, s iným procesorom a podobne. Každopádne budeme zajtrajšie dianie ohľadom predstavenia smartfónov od Motoroly sledovať a prinesieme vám horúce informácie hneď, ako to bude možné.

Zdroj: AndroidCommunity 

4.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+