MojAndroid

Hodnotenie posledných 3 mesiacov bolo úspešné pre firmu Motorola, ktorá v tomto období predala viac ako 10 miliónov zariadení. Voči minulému roku ide o nárast na úrovni až 118%, čo teší nielen samotnú Motorolu, ale aj Lenovo, ktoré si tohto výrobcu Android zariadení zobralo pod svoje krídla. Najväčší objem predaných smartfónov tvoril cenovo dostupný model Moto G, no Motorola predala aj množstvo zariadení Moto X. Lenovo ani Motorola presné kusy predaných modelov neuvádzajú. Čísla predajnosti budú v najbližšom období ešte stúpať, za čo sa môžu spoločnosti poďakovať čínskemu trhu, kde znovu priniesli svoje produkty.

Motorola Moto 360 recenzia-25

Skupina Mobile Business Group, pod ktorú patrí po novom aj Motorola, ale za posledný trimester vykazuje stratu 89 miliónov dolárov. To by sa však malo zmeniť. Lenovo totižto odhaduje, že kúpa Motoroly sa im splatí do 4-6 kvadrantov, takže potom by zisk celej skupiny mal stúpať. V neposlednom rade celej skupine pomôže aj čistý zisk Lenova, ktorý za posledné 3 mesiace činil 253 miliónov dolárov. Máte zariadenie od Motoroly alebo Lenova? Ako ste s nimi spokojní?

Zdroj: AndroidCentral

3.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+