MojAndroid

Motorola one macro ponúka za veľmi príjemnú cenu všetky výhody kvalitného smartfónu. A samozrejme aj niečo naviac. Spoľahnúť sa môžete na veľký displej, čistý operačný systém Android a na obľúbené funkcie Moto akcie či Moto obrazovku. Tu to však nekončí.

Motorola one macro fotografovanie

Okrem silnej batérie s kapacitou 4000 mAh a rýchleho skeneru odtlačkov prstov na zadnej strane je lákadlom aj fotoaparát. Ten sa skladá z trojice snímačov:

  • Hlavný objektív s rozlíšením 13 megapixelov a svetelnosťou f/2.0
  • Dvojmegapixelový snímač hĺbky ostrosti
  • Dvojmegapixelový makroobjektív s automatickým zaostrovaním

K dispozícii je aj selfie fotoaparát, ktorý sa nachádza vo výreze displeja v jeho hornej časti. Ponúka rozlíšenie 8 megapixelov a svetelnosť f/2.2.

Makro objektív s automatickým zaostrovaním

Makro objektív už v dnešnej dobe ponúka viacero výrobcov, no väčšinou nedokáže zaostrovať. Ten v Motorole one macro áno. A to ho posúva úplne na inú úroveň. Pri fotografovaní blízkych či miniatúrnych objektov môžete zaostriť presne na to, na čo potrebujete.

Je až neuveriteľné, od akej vzdialenosti dokáže tento smartfón zaostriť. Ak máte k dispozícii dostatok svetla, vonku uvidíte úplne iný svet.

Makro objektív sa zíde tiež na fotografovanie detailov v domácnosti, fantázii sa naozaj medze nekladú. Výhody automatického zaostrovania oceníte v mnohých situáciách. Oproti klasickému snímaču je totiž obraz priblížený až päťnásobne.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

26.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+