MojAndroid

Recenzia najnovšieho prírastku do modelového radu Z, ktorý je charakteristický vymeniteľnými Moto Mods. Novinka bude lákať hlavne na zaujímavú cenu a balenie, ktoré obsahuje určitú pridanú hodnotu v podobe extra batériového Moto Mod s kapacitou 2200 mAh. Nechýbajú ani aktuálne trendy ako natiahnutý displej, USB-C konektor a duálny fotoaparát. Zaujímavosťou je umiestnenie skeneru odtlačkov prstov do pravého boku zariadenia.

Balenie: Extra batéria poteší

Zariadenie je uložené v peknej, červenej krabičke, na ktorej sa nachádza logo Motoroly a označenie zariadenia z3 play. Otvára sa trochu netradične, zboku. Po vysunutí bočnej strany na vás vykukne samotné zariadenie. Pod ním sa nachádzajú dve papierové krabičky. V prvej nájdeme nástroj na vyberanie SIM karty a nechýbajú ani všadeprítomné návody. Druhá krabička obsahuje prídavný Moto Mod s batériou o kapacite 2200 mAh, ktorý pripojíte k telu zariadenia pomocou silných magnetov. Príjemne nás prekvapila jeho hmotnosť, v ruke pôsobí veľmi ľahko. Po nahliadnutí hlbšie do krabičky nájdeme štandardne dodávané príslušenstvo, ktorým je nabíjačka a USB-C kábel. V samostatnom sáčku sa nachádza redukcia z USB-C na 3,5 mm audio konektor, pretože moto Z3 Play konektor jack neobsahuje. Posledným príslušenstvom, ktoré sme v krabičke našli, sú slúchadlá. Tie obsahujú 3,5 mm jack, takže k zariadeniu ich pripojíte pomocou dodávanej redukcie.

Konštrukcia a dizajn: Spracovanie na jednotku

Spracovanie Motoroly moto z3 play je špičkové. Telo je vyrobené zo skla, pričom rám je kovový. Telefón je, čo sa hrúbky týka, veľmi kompaktný a do ruky sadne celkom dobre. Jeho rozmery sú síce trochu väčšie, no veľký displej je potrebné niekam vtesnať. Jediným problémom pri jeho držaní môže byť fakt, že rohy sú ostrejšie a nie všetkým to musí vyhovovať. Pokiaľ ale nasadíte Moto Mod, hranaté rohy zmiznú. Získate viac batérie, no telefón bude hrubší a ťažší. Po dôkladnejšom prezretí konštrukcie zisťujeme, že spracovanie je naozaj kvalitné. Z vizuálnej stránky sme nezaznamenali žiadne konštrukčné vady, prípadne rušivé prvky, ktoré by na zariadení nemali byť. Rovnako ani pri silnejšom zatlačení smartfón nevydáva žiadne nepríjemné zvuky. Všetko je tak, ako by malo byť a ako sa na kvalitný telefón patrí.

Prednej strane dominuje už spomínaný displej. Jeho uhlopriečka je 6,01 palca a pomer strán 18:9. To výrobcovi umožnilo výrazne zmenšiť rámčeky nad a pod ním. Keď si ho porovnáme s predošlou verziou moto z2 play, rozdiel je naozaj viditeľný na prvý pohľad a hneď je jasné, ktoré zariadenie je novšie. Pod displejom nájdeme logo výrobcu a mikrofón, slúžiaci na telefonovanie. Nad displejom sa zase nachádza reproduktor, predný fotoaparát a potrebné senzory. Pohľad zhora odhalí šuflík na 2 SIM karty, prípadne 1 SIM a pamäťovú kartu microSD. Umiestnenie hlavných ovládacích prvkov zariadenia je netradičné. Ľavá strana obsahuje tlačidlo, ktoré slúži na rozsvietenie a zhasnutie displeja. USB-C konektor sa nachádza na strane dolnej.

Pravá strana je najzaujímavejšia. Okrem tlačidiel, ktoré slúžia na ovládanie hlasitosti, obsahuje skener odtlačkov prstov. Ten je spoľahlivý a jeho nastavenie je veľmi jednoduché a rýchle. Rýchlosť odblokovania telefónu by sme zaradili k lepšiemu priemeru. Na rýchlosť zariadení Huawei či OnePlus sa nechytá, no určite by sme ju neoznačili za pomalú. Umiestnenie skenera je veľmi zaujímavé, nám sa páči to, že ho je jednoduché nahmatať a ešte ľahšie používať.

Zadná strana ukrýva, nám už dobre známy, vystupujúci kruh, v ktorom sú umiestnené objektívy duálneho fotoaparátu s prisvetľovacím LED bleskom. Pokiaľ k zariadeniu nemáte pripojený Moto Mod, fotoaparáty až príliš vystupujú nad okolitý povrch a nebude ťažké ich poškriabať. Okrem kruhu sa tu nachádza logo Motoroly a na spodnej strane nájdeme piny, ktoré slúžia na komunikáciu s Moto Mods. Ešte dodáme, že zadná strana, ale aj zariadenie celkovo je doslova magnetom na odtlačky prstov. Pokiaľ chcete, aby vaša Motorola vyzerala dobre, budete ju musieť neustále leštiť. Doslova.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
23.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+