MojAndroid

Napriek tomu, že dnešné smartfóny majú čoraz výkonnejšie procesory, displeje s vysokým rozlíšením alebo fotoaparáty na úrovni lepších kompaktných fotoaparátov, ich používateľov stále trápi nutnosť každodenného nabíjania. V momente, keď musí majiteľ smartfónu hľadať na verejných miestach zástrčku s nabíjačkou sa začne obzerať po smartfóne s väčšou kapacitou batérie. Jedným z takých je aj novinka Motorola Moto G7 Power. Tá za cenu cca 200 eur prináša batériu s kapacitou 5000 mAh. Server PhoneArena teraz vo svojom internom teste určil Motorolu Moto G7 Power za kráľa smartfónov s najdlhšou výdržou batérie.

Zaujímavé výsledky

Pri spustenom webovom skripte, ktorý replikoval bežné každodenné použivanie smartfónov vydržala Motorola Moto G7 Power fungovať nepretržite 20 hodín a 8 minút. Jas displeja je u smartfónov v tomto teste nastavený štandardne na 200 nitov. Novinka dokázala poraziť všetky aktuálne vlajkové lode na trhu. Nepriblížil sa jej ani Huawei Mate 20 so 14 hodinami a 26 minútami. Motorola Moto G7 Power je aj historickým víťazom v tom teste, pretože najbližšie ma k nej Xiaomi Mi Max 2 z mája 2017, ktorý mal batériu s kapacitou 5300 mAh. V teste vtedy dosiahol výsledok 17 hodín a 22 minút.

Náš tip
Motorola Moto G5s dostáva Android 8.1 Oreo. Už aj na Slovensku!
16.2.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+