MojAndroid

Napriek tomu, že dnešné smartfóny majú čoraz výkonnejšie procesory, displeje s vysokým rozlíšením alebo fotoaparáty na úrovni lepších kompaktných fotoaparátov, ich používateľov stále trápi nutnosť každodenného nabíjania. V momente, keď musí majiteľ smartfónu hľadať na verejných miestach zástrčku s nabíjačkou sa začne obzerať po smartfóne s väčšou kapacitou batérie. Jedným z takých je aj novinka Motorola Moto G7 Power. Tá za cenu cca 200 eur prináša batériu s kapacitou 5000 mAh. Server PhoneArena teraz vo svojom internom teste určil Motorolu Moto G7 Power za kráľa smartfónov s najdlhšou výdržou batérie.

Zaujímavé výsledky

Pri spustenom webovom skripte, ktorý replikoval bežné každodenné použivanie smartfónov vydržala Motorola Moto G7 Power fungovať nepretržite 20 hodín a 8 minút. Jas displeja je u smartfónov v tomto teste nastavený štandardne na 200 nitov. Novinka dokázala poraziť všetky aktuálne vlajkové lode na trhu. Nepriblížil sa jej ani Huawei Mate 20 so 14 hodinami a 26 minútami. Motorola Moto G7 Power je aj historickým víťazom v tom teste, pretože najbližšie ma k nej Xiaomi Mi Max 2 z mája 2017, ktorý mal batériu s kapacitou 5300 mAh. V teste vtedy dosiahol výsledok 17 hodín a 22 minút.

Náš tip
Motorola Moto G5s dostáva Android 8.1 Oreo. Už aj na Slovensku!
16.2.2019
Zdroj: PhoneArena
 • skoda9635

  Pod týmto článkom sa uvádza Energizer s 18k mAh batériou. Keby ho zapojili do testu myslím, že na dlhú dobu poznáme víťaza.

  • Milan Menšík

   Určite, ale na trh príde Energizer až v júni.

  • KalichVydra

   Až na to, že tu sú telefóny do 5k.
   Dobré ráno .

 • Jozef

  Zaujímavé že tam není ASUS Zenfone Max Pro M1, keby tam bol tak on by vyhral

 • KalichVydra

  Simply the best

 • teofil49

  já mám Oukitel K3 s bateriou 6080 mAh, vydrží 6 až 7 dní. Úplná bomba.
  Kde sa na to Motorola hrabe.

 • simmonss

  Rozhodujem sa medzi Asus Zenfone Max Pro M1 a Motorola G7 Power. Cenovo su porovnatelne. Bateriu maju obidva 5000 mAh. Vacsiu vydrz by mala mat asi Motorola, kedze ma o.i. nizsie rozlisenie displeja, co by mi nevadilo (ten displej). Motorola ma aj rychle nabijanie a OS9.0 Pie. Avsak Asus ma kvalitnejsi displej, NFC, zrejme o nieco kvalitnejsi fotoaparat, ale zasa ma len micro USB (pomalsie nabijanie) a OS Oreo 8.1 s predinstalovanym FB, Messengerom a Instagramom – nedaju sa odinstalovat.
  Tak „babo raď“ – co by ste mi odporucili? Presiel som uz vela recenzii ale neviem sa rozhodnut. Keby mala Motorola NFC, tak ju berem v momente – aj kvoli ovladaniu gestami a prislovecnou spolahlivostou…

+