MojAndroid

V súčasnej dobe výrobcovia smartfónov vydávajú bezpečnostné záplaty ako aktualizácie k Androidu 9.0 Pie, nuž niektoré značky na tom sú s aktualizáciami o čosi horšie, ako konkurencia. Medzi tie patrí napríklad aj Motorola, respektíve Lenovo. Model Motorola Moto G5s až teraz dostáva aktualizáciu na novší Android 8.1 Oreo. Pokiaľ ste majiteľom tohto zariadenia a možnosť aktualizácie ste na vašom telefóne zbadali, nie, v žiadnom prípade sa nejedná o update na Android 9.0 Pie.

Drobné potešenie pre používateľov

Aktualizácie na o čosi novší Android 8.1 Oreo v súčasnosti už takmer nevídame, a tak zaskočí, že sa tento update objavil. Nejedná sa však o najnovší model, tak mnohí používatelia budú potešení. Aktualizácia so sebou prináša aj novšiu bezpečnostnú záplatu, pripadajúcu k 1. decembru 2018. Údajne došlo aj k vylepšeniam stability. Nový firmvér nesie pritom označenie OPP28.65-37-7. Update je dostupný už aj v našej krajine a pokiaľ by ste chceli skontrolovať jeho dostupnosť, stačí prejsť do nastavení telefónu a nájsť možnosť “Aktualizácie softvéru”.

O prítomnosti aktualizácie na Slovensku nás informoval čitateľ Robo. Ďakujeme!

Ďalšie články k téme “Aktualizácie”:

Náš tip
Na Asus Zenfone 5z prichádza stabilná verzia Android 9.0 Pie
Náš tip
Huawei Mate 9 dostáva stabilnú verziu Android 9.0 Pie
Náš tip
Motorola Moto Z3 dostáva aktualizáciu na Android Pie, prináša aj podporu 5G Moto Mod
13.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+