MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: LTE, Wi-Fi s podporou dual-band či FM rádio

Žiadne výraznejšie nedostatky nie sú prítomné ani z hľadiska konektivity. Motorola Moto G6 vás tak poteší všetkými možnými druhmi pripojenia, aké by ste v smartfóne z roku 2018 mohli očakávať. Samozrejmosťou je podpora všetkých na Slovensku využívaných LTE frekvencií. Nezabudlo sa však ani na integráciu Wi-Fi s podporou dual-band, ale ani na technológiu Bluetooth, ktorá je k dispozícii vo verzii 4.2. Majitelia tohto smartfónu sa navyše vďaka podpore GPS spolu s A-GPS, GLONASS a BDS len tak ľahko nestratia.

Integrovaný NFC čip im tiež umožní uskutočňovať bezkontaktné platby a potešiť môže aj už zmienená podpora FM rádia. S príjmom a stabilitou či už mobilného alebo GPS signálu nie je žiaden problém a všetko funguje presne tak, ako má. Zameranie GPS súradníc je rýchle a presné a kvalita hovoru je ukážková.

Fotoaparát: Zaujme najmä šikovnými režimami

Koncom minulého roka priniesol smartfón Moto G5S Plus do modelovej rady Moto G po prvýkrát duálny hlavný fotoaparát. Ten sa však teraz, pri ďalšej generácii týchto obľúbených zariadení, nedostal len do zväčšenej verzie, ale aj do verzie klasickej. Pri fotografovaní sa teda Motorola Moto G6 spolieha na 12 MPx hlavný snímač s clonou f/1.8, ktorý je doplnený o pomocný 5 MPx senzor s clonou f/2.2. Tento pomocný senzor pritom slúži najmä na zachytávanie hĺbky ostrosti. Vytváranie fotografií však značne uľahčuje aj fázové zaostrovanie. V tme zase G6-tke dokáže pomôcť duálny LED blesk.

Samotné snímky sú dostatočne ostré, pričom sa tiež pýšia vcelku dôveryhodným farebným podaním. To však platí najmä pre fotografie zhotovené za dobrých svetelných podmienok. Za šera alebo napríklad v interiéry sú totiž farby jemne presaturované. Taktiež sa na fotkách vytvorených za nedostatočného svetla kde-tu objavuje istá dávka šumu. Pri nočných fotografiách je už ale šumu poriadne veľa. V strednej triede ale nejde o nič nezvyčajné a hoci G6-tka v tomto smere neexceluje, stále si vedie nadpriemerne.

Z fotografického hľadiska však smartfón Moto G6 zaujme najmä prepracovanými fotografickými režimami. K dispozícii je totiž režim portrét, ktorý, ako jeho názov napovedá, slúži na vytváranie portrétov. Dvojica fotoaparátov dokáže veľmi dobre identifikovať obrys fotografovanej osoby, vďaka čomu nedochádza k neželanému rozmazaniu vlasov alebo uší. Navyše, intenzitu efektu rozmazania možno počas fotografovania jednoducho korigovať. Za zmienku stojí tiež režim, ktorý umožňuje používateľovi vybrať jednu z farieb, pričom tie ostatné sa zmenia v reálnom čase na čiernobiele.

K dispozícii je tiež režim, ktorý dokáže zoskenovať text z papiera a uložiť ho priamo do smartfónu. Taktiež je dostupná funkcia, ktorá zvládne zmeniť pozadie za fotografovaným objektom alebo osobou. Na ideálne fungovanie tohto režimu sú ale potrebné ideálne podmienky, ktoré sa dajú dosiahnuť len naozaj ťažko. No a v neposlednom rade ponúka aplikácia fotoaparátu možnosť vyhľadávania fotografovaných objektov. Stačí jednoducho namieriť hlavný fotoaparát na nejaký predmet, stlačiť žlto-čierne tlačidlo umiestnené tesne nad tlačidlom spúšte a softvér sa následne pokúsi tento predmet identifikovať. Treba mať však na pamäti, že takéto identifikovanie nebude vždy fungovať podľa vašich predstáv.

Motorola Moto G6 dokáže tiež nahrávať kvalitné video s FullHD rozlíšením, a to pri 60 snímkoch za sekundu. Fázové zaostrovanie sa aj pri nakrúcaní stará a rýchle a spoľahlivé ostrenie a zamrzieť môže jedine absencia akejkoľvek stabilizácie obrazu. Nemôžeme však opomenúť ani predný fotoaparát, ktorý ponúka 8 MPx rozlíšenie a clonu f/2.2. Z prednej strany je k dispozícii aj prisvetľovací LED blesk, ktorý vám však veľmi neodporúčame používať, keďže selfiečkam skôr škodí, ako pomáha. Inak sú ale fotografie z prednej kamery vcelku slušné a v žiadnom smere nezaostávajú za konkurenciou.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+