MojAndroid

Hlavnou hviezdou výstavy IFA 2017 bol za Lenovo smartfón Moto X4. Okrem toho tu však spoločnosť ukázala aj Moto z2 Force Edition, ktorý sme spoznali už pred pár týždňami a tiež sme mali možnosť pozrieť si aj zaujímavý Moto Mod 360°.

Moto Z2 Force disponuje štíhlym a celokovovým dizajnom. Šasi je vytvrdené špeciálnym hliníkom série 7 000. Technológia Moto ShatterShield sa zase stará o “nerozbitnosť” 5,5-palcového Quad HD AMOLED displeja, ktorý je odolný voči prasknutiu a rozbitiu.

Vo vnútri pracuje výkonný Qualcomm Snapdragon 835, ktorý nájdeme vo väčšine vlajkových lodí tohto roka. Sekundujú mu 4 alebo 6 GB pamäte RAM. Fotoaparát obsahuje dva senzory, ktoré reprezentujú duálne 12 MPx kamery. Jedna je čiernobiela a jedna farebná a možňujú tiež používateľom pridať bokeh efekt a rozmazané pozadie.

Rovnako ako Moto Z2 Play, aj Moto Z2 Force obsahuje Moto Experiences vrátane nočného displeja, Moto Voice a predným snímačom odtlačkov prstov. Moto Z2 Force je kompatibilný aj s Moto Mods, vďaka čomu môžu používatelia používať svoj mobil úplne novými spôsobmi – môžete ho okamžite premeniť napríklad na 360° kameru – a to pomocou Moto Mod 360°.

Stačí pomocou 16tich zlatých pinov a magnetu prichytiť tento nový Moto Mod na akékoľvek zariadenie Moto Z. Pomocou jedného tlačidla môžu používatelia zaznamenať interaktívne 360-stupňové video, a to v 4K rozlíšení. Kamera však zachytáva aj zvuk v 3D forme pomocou šikovne umiestnených mikrofónov v Moto Mode.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Moto Z2 Force síce dorazí aj do Európy, no na Slovensku sa však neplánuje predávať, ako sme dostali odpoveď od kompetentných ľudí z Lenova. Prinášame vám však aspoň pár živých fotografií:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+