MojAndroid

Motorola moto g8 plus je najnovším pokračovateľom úspešného radu smartfónov, ktoré ponúkajú veľmi slušné parametre, čistý operačný systém Android, dostatočnú výdrž a kúpite ich za výhodnú cenu. Vlastníte dvojročnú Motorolu moto g6 plus a rozmýšľate nad výmenou svojho smartfónu za nový? Oplatí sa prejsť na moto g8 plus?

Ak by to tak nebolo, asi by sme sa neposúvali dobrým smerom. Motorola moto g8 plus je predsa len o dva roky napred a je to cítiť. Nie len na kvalite spracovania či displeji, ale aj vo výkone a samozrejme aj v kvalite fotoaparátov.

Motorola moto g6 plus
Motorola moto g6 plus

Fotoaparát dospel, kvalita sa zvýšila

Zatiaľ čo staršia Motorola moto g6 plus sa spolieha na dva snímače na zadnej strane, novinka má tri. Rozlíšenie toho hlavného sa zvýšilo zo 16 na 48 megapixelov a samozrejme hore išla aj kvalita fotografií. Hĺbkový snímač zostal rovnaký, novší model ale ponúka ultra-širokouhlý snímač, ktorý je aktuálnym trendom. Ak si naň zvyknete, už nebudete chcieť smartfón bez neho.

Fotoaparát Motorola moto g8 plus

Za fotografie z dvojročného modelu moto g6 plus sa stále nemusíte hanbiť. Sú dostatočne kvalitné a nesklamú. V priamom porovnaní s novinkou ale starší model prehráva na plnej čiare.

Stredná trieda s vyšším výkonom

Zmeny sa samozrejme udiali aj v použitom čipsete. Ten je modernejší, vyrobený 11 nm výrobným procesom. Konkrétne ide o Snapdragon 665. Motorola moto g6 plus ponúka starší Snapdragon 630, ktorý je vyrobený 14 nm výrobným procesom. Novší procesor je nielen výkonnejší, ale aj úspornejší.

Motorola moto g8 plus

Motorola stále nezabúda na klasický 3,5 mm audio jack, čo sa nám páči. Rovnako sa nám páči prítomnosť FM rádia v oboch modeloch. To ani v dnešnej dobe nie je úplne na zahodenie, veď nie každý má dostatočný dátový balík na to, aby mohol počúvať internetové rádio.

samozrejme vyzerá modernejšie, rámiky okolo displeja sú podstatne menšie. Motorola moto g6 plus ponúka skener odtlačkov prstov priamo pod displejom, v moto g8 plus sa presunul na zadnú stranu. Starší model je v tomto smere o trochu pohodlnejší.

Motorola moto g6 plus

Motorolu moto g6 plus sme chválili za veľmi slušnú výdrž. Postarala sa o to batéria s kapacitou 3200 mAh. V tomto smere novinka doslova exceluje. Kapacita batérie sa zvýšila na rovných 4000 mAh a vo výdrži je to poznať. Je jednoducho skvelá. Nabíjací výkon zostal rovnaký – 15 W.

Oplatí sa upgrade?

Rozhodne áno. S novou Motorolou moto g8 získate kvalitnejší fotoaparát, modernejší dizajn, silnejšiu batériu, úspornejší a výkonnejší procesor. Oproti staršiemu modelu nemá prakticky žiadnu nevýhodu. Odporúčaná cena novej Motoroly moto g8 plus je 269 eur.

Ak Motorolu moto g6 plus nemáte a rozmýšľate nad ňou, chybu určite nespravíte. Stále ide o slušne vybavený smartfón, navyše za príjemnú cenu. Zoženiete ju už za 170 eur. My ale skôr odporúčame pár eur prihodiť a kúpiť novší model, ktorý bude mať aktuálnejší operačný systém a vydrží dlhšie.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

Náš tip
Motorola moto g8 plus vs Motorola moto g7 plus: Čo sa zmenilo? | Porovnanie
7.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+