MojAndroid

V dnešnom porovnaní sa pozrieme na cenovo dostupné smartfóny značky Motorola. Konkrétne modely moto g6 a moto g6 play. Obidva sú dôkazom, že kvalitný smartfón nemusí stáť veľa. V pomere cena/výkon patria medzi špičku. Ktorý z nich sa oplatí kúpiť viac a prečo?

Konštrukcia a spracovanie

Rozmerovo sú si oba smartfóny veľmi podobné, no moto g6 je predsalen celkovo o niečo menší. Je aj o 8 gramov ťažší, no to bežný používateľ nemá šancu pocítiť. Telefóny radu moto g6 pôsobia oveľa kvalitnejším a luxusnejším dojmom, ako ich predchodcovia. Spredu sú si telefóny veľmi podobné, ponúkajú veľký, natiahnutý displej, ktorý je dominantou prednej strany.

Nad ním sa v oboch prípadoch nachádza predný fotoaparát a aj dôležité senzory. Ich pozícia je na oboch modeloch mierne odlišná. Najväčším rozdielom je umiestnenie skeneru odtlačkov prstov. Moto g6 ho má priamo na prednej strane pod displejom, zatiaľ čo pri modeli g6 play je umiestnený vzadu. Podľa zadnej strany telefóny rozoznáte okamžite. Moto g6 obsahuje duálny fotoaparát, zatiaľ čo g6 play disponuje len jedným objektívom. Pozorné oko si ihneď všimne rozdiel na spodnej strane. Model play ponúka Micro USB konektor, zatiaľ čo g6 ponúkne novší, USB-C konektor.

Náš tip
Motorola moto g6: top výbava a spracovanie za najlepšiu cenu | RECENZIA

Displej

Obidve zariadenia obsahujú displej so zhodnou uhlopriečkou 5,7 palca. Oba displeje sú IPS a oba sú natiahnuté, s pomerom strán 18:9. Je tu ale jeden zásadný rozdiel. Kým moto g6 play ponúkne HD+ rozlíšenie, moto g6 ide vyššie a obsahuje Full HD+ panel. Ten je krytý krycím sklom Gorilla Glass 3. Aj g6 play kryje krycie sklo Gorilla Glass, no výrobca nešpecifikoval, o akú verziu sa jedná.

Náš tip
Motorola moto g6 play: Trendy v strednej triede pokračujú | RECENZIA

Fotoaparát

Priaznivci najnovších technológií a trendov si pri modeli g6 prídu na svoje. Ten totižto ponúka duálny fotoaparát. Jeho rozlíšenie činí 12 megapixelov pre hlavný objektív, ktorý disponuje clonou f/1.8 a 5 Mpix pre sekundárny s clonou f/2.2.

Motorola moto g6 play ponúka jeden fotoaparát s rozlíšením 13 megapixelov a svetelnosťou f/2.0. Obidva modely dokážu nahrávať Full HD video, no moto g6 zvládne až 60 snímkov za sekundu, zatiaľ čo model play iba 30. Predné fotoaparáty oboch zariadení disponujú rozlíšením 8 megapixelov.

Výkon a batéria

Po stránke výkonu je na tom lepšie Motorola moto g6. Obsahuje procesor Qualcomm Snapdragon 450 a 4 GB operačnej pamäte. Moto g6 play disponuje procesorom Snapdragon 430 a 3 GB RAM. Rovnaké je to aj v oblasti veľkosti vnútorného úložiska, g6 obsahuje 64 GB priestoru, zatiaľ čo g6 play 32 GB. Výhodou je, že obe zariadenia podporujú paäťové karty Micro SD. Pokiaľ preferujete zariadenia s lepšou výdržou, určite nemôžeme nespomenúť batériu Motoroly moto g6 play, ktorá dosahuje kapacitu až 4000 mAh. Moto g6 disponuje batériou s kapacitou 3000 mAh.

Verdikt

Moto g6 play zoženiete za necelých 200 €, pričom na túto cenu ponúka všetko podstatné a čerešničkou na torte je batéria s nadštandardnou kapacitou. Moto g6 je o približne 50 € drahšia, no za príplatok toho ponúkne omnoho viac. Disponuje displejom s vyšším rozlíšením, obsahuje taktiež jemne výkonnejší a úspornejší procesor. Pokiaľ sa rozhodnete práve pre tento model, získate aj viac RAM a väčšie vnútorné úložisko. Aj fotoaparát bude na tom lepšie. Okrem toho dostanete aj USB-C konektor namiesto starnúceho Micro USB. Jedinou nevýhodou oproti modelu moto g6 plus je slabšia batéria.

Ktorý z týchto dvoch modelov by ste si kúpili radšej?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
30.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+