MojAndroid

Inteligentné príslušenstvo je už súčasťou nášho každodenného života. Poznáme inteligentné hodinky, náramky, ale aj elektro spotrebiče či inú technológiu, ktorú využívame každý deň. Inteligentné zariadenia určené na nosenie sú stále populárnejšie, čoho dôkazom je aj MOTA – inteligentný prsteň, ktorý priamo na vašej dlani zobrazí upozornenia z vášho smartfónu.

Spoločnosť Mota má vo svojom portfóliu aj inteligentné hodinky, no postupne sa snaží presadiť aj s ďalšími netradičnými inteligentnými zariadeniami. Nový prsteň MOTA SmartRing pritom ponúkne iba niekoľko základných funkcií. Pre takýto typ príslušenstva je ale menší počet funkcií dostačujúci a oznámenia zobrazené vo vnútri dlane majú čisto informatívny charakter. S upozorneniami budete ďalej pracovať už na smartfóne či inom pripojenom zariadení. Vývojári sľubujú, že prsteň zobrazí informácie o zmeškaných hovoroch či textových správach, ale aj o upozorneniach zo sociálnych sietí či ďalších služieb.

MOTA-Ring-Email-BLACK-WShadow-webrevised

Inteligentný prsteň MOTA SmartRing by mal byť dostupný niekedy v poslednom štvrťroku tohto roku za zatiaľ nezverejnenú cenu. Novinka by mala bez problémov spolupracovať so systémom Android aj iOS, pričom v príslušných obchodoch s aplikáciami bude dostupná aj oficiálna aplikácia. Pomocou nej bude možné nastaviť, aké upozornenia sa budú na prsteni zobrazovať a prispôsobiť bude možné aj ďalšie nastavenia. MOTA SmartRing by sa mal objaviť aj na konferencii IFA, ktorá štartuje už tento týždeň a ktorej sa zúčastníme aj my. Nezabudnite preto sledovať ďalšie novinky z Berlína aj o ostatných predstavených zariadeniach.

MOTA-Ring-Time-BLACK-WShadow-webrevised-bottom

Zdroj: MOTA via Android Central 

2.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+