MojAndroid

Chceme zlepšiť efektivitu a produktivitu práce na vašom Android telefóne a preto vám prinášame zoznam 10 produktívnych aplikácií, ktorých úlohou je uľahčiť, zrýchliť a zefektívniť vašu prácu. Ide o najviac sťahované, najlepšie hodnotené či najviac preberané aplikácie, ktoré sú bezplatné a voľne stiahnuteľné z Android Marketu.

 

 

 

Olive Office Premium

Pod pojmom Olive Office Premium nehľadajte nič iné ako aplikáciu, ktorá slúži na prezeranie a editovanie: Microsoft Word / Excel / PowerPoint súborov s príponami .doc, .docx, .xls, .xslx, .ppt, .pptx, prezeranie .pdf súborov a .chm súborov (Microsoft Compiled HTML Help). To všetko samozrejme absolútne zadarmo!

Olive Office Premium

Android Market

AppBrain

3,7 MB

 

 

 

Documents To Go 3.0 Main App

Pokiaľ nepotrebujete vytvárať či editovať Microsoft Office či iné dokumenty, ale ich len prezerať, táto aplikácie je práve pre vás. Okrem toho zobrazuje aj Google Docs. Prostredie tejto aplikácie je veľmi dobre prepracované a tak vám nebude robiť problém pohybovať sa v ňom a plnohodnotne využívať túto aplikáciu. Platená verzia – 10,6€ je veľmi populárna a používatelia si ju veľmi pochvaľujú.

Documents To Go 3.0 Main App

Android Market

AppBrain

5,4 MB

 

 

 

ThinkFree Office Mobile Viewer

Ďalšia aplikácia, ktorá slúži len na prezeranie dokumentov Microsoft Office a Google Docs. Dokumenty okrem prezerania môžete aj posielať mailom. Bohužiaľ, aj napriek vysokej veľkosti inštalačného balíka (7,8 MB) sa táto aplikácia nedá presunúť na SD kartu.

ThinkFree Office Mobile Viewer

Android Market

AppBrain

7,8 MB

 

 

 

Simple Spreadsheet (free/ads)

Aplikácia, ktorá je plnohodnotným Excelom vo vašom telefóne, avšak, nepodporuje priamo Excel súbory .xls, .xlsx, ale súbory .csv. Čo je celkom škoda, keďže s tabuľkami a samotnými bunkami táto aplikácia dokáže spraviť naozaj skoro všetko. Okrem iného, výhoda je určite aj vo veľkosti aplikácie. Bezplatná verzia obsahuje reklamy (ako z názvu vyplýva).

Simple Spreadsheet (free/ads)

Android Market

AppBrain

300 Kb

 

 

 

Shead Spreet Lite

Ide o ďalšiu aplikáciu, ktorá pracuje s pracovnými hárkami. Narozdiel od predošlej, táto aplikácia podporuje prezeranie/editovanie Excel súborov, avšak s výnimkou .xlsx. Pracovná obrazovka dokáže naraz zobraziť len 10×10 buniek. Podporuje aj editovanie a prezeranie súborov s .tsv a .csv súborov, z ktorých dokáže spraviť html súbory.

Shead Spreet Lite

Android Market

914 Kb

 

 

 

 

e-Droid-cell Light

Editor MS Excel súborov (95-2003) s príponami *.xls, *.xlt, *.xltx, *.xlsx. Bezplatná verzia tejto aplikácie ponúka len prezeranie, editovanie a ukladanie existujúcich pracovných hárkov, nie ich vytváranie. Platená verzia toho ponúka o čosi viac, okrem iného aj vytváranie pracovných hárkov, ktoré bezplatná verzia neponúka.

e-Droid-cell Light

Android Market

AppBrain

2,7 MB

 

 

 

Jorte

Pokiaľ potrebujete osobný organizér, určite siahnite po Jorte. Jeho dizajn nápadne pripomína papierový diár, aby dobre vyzeral a dobre sa používal. Kalendár disponuje mnohými funkciami, mimo iných aj sviatky, ktoré si môžete nastaviť sami, úlohy či udalosti. Ponúka aj nespočetné množstvo widgetov.

Jorte

Android Market

AppBrain

2,6 MB

 

 

 

Business Calendar Free

Trochu iný typ organizéru, ktorý obsahuje kalendár. Neobsahuje žiadne zbytočné funkcie, len jednoduchý kalendár, v ktorom si môžete plánovať udalosti a úlohy. Podporuje synchronizáciu s Google kalendárom, vyhľadávanie aj textové či grafické prezentácie. Má nastaviteľné widgety pre jednotlivé časti mesiaca (týždeň, deň, …).

Business Calendar Free

Android Market

AppBrain

582 Kb

 

 

 

Evernote

Perfektné poznámky do Anroidu. Táto aplikácia je akýmsi “umelým mozgom”, ktorý zaznamená všetko, čo potrebujete – text, fotku, video, zoznam úloh či vašu hlasovú nahrávku. Všetko synchronizuje aj s počítačom, podporuje vyhľadávanie a tag-uje poznámky a tak sa vám nemôže stať, že by ste nejakú poznámku nemohli nájsť.

Evernote

Android Market

AppBrain

3,5 MB

 

 

 

ColorNote Notepad Notes

Ak používate farebné lepiace štvorčeky na poznámky, toto je ich verzia do vášho telefónu. Do poznámky môžete napísať neobmedzené množstvo textu, ktoré potom môžete uložiť, zdielať, nastaviť ako pripomienku či vymazať. Medzi poznámkami môžete listovať podľa toho, ktorú práve potrebujete. Samozrejmosťou je kalendár a možnosť vyhľadávania.

ColorNote Notepad Notes

Android Market

AppBrain

535 Kb

 

 

 

 

Pokiaľ máte skúsenosti s týmito, alebo inými produktívnymi aplikáciami, zdieľajte svoj názor v komentári.

Zdroj: androidauthority

 


22.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+