MojAndroid

O modulárnom smartfóne od Googlu sme už v tomto aj minulom roku čo to počuli. A hoci niektoré správy naznačovali spustenie už tento rok, tím stojaci za vývojom smartfónu dnes informoval, že sa oneskorí. Pôvodne plány hovorili o spustení pilotného predaja v Portoriku tento rok, Google ale termín spustenia posunie až na rok 2016. Dôvodom majú byť ďalšie úpravy, ktoré umožnia kombinovať viac modulov. Kedy sa v budúcom roku dočkáme spustenia predaja je nateraz ale otázne.

Pre vysvetlenie, Project Ara je projektom internetového giganta Google, ktorý si zaumienil vytvoriť smartfón poskladaný z modulov. Každý z nich nesie istú časť, ako napríklad procesor, fotoaparát, batériu a podobne. Výhodou tohto konceptu má byť jeho životnosť, keďže jednotlivé moduly môžete v prípade potreby vymeniť za novšie a lepšie. Google funkčný prototyp ukázal už na konferencii Google I/O 2015, vývoj komerčne dostupného produktu sa však zdá trvá dlhšie ako plánoval.

Project-Ara

Zdroj: theverge

18.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+