MojAndroid

Platíme z nevyhnutnosti, aby nám v niektorý deň, nedaj Bože, nevypli elektrinu či telefón. Platíme, aby sme vyrovnali dlh a peniaze míňame aj vtedy, keď si chceme spraviť materiálnu radosť. Ako sme už spomínali v predošlých častiach, nová mobilná aplikácia 3.0 od mBank disponuje viacerými funkciami. Medzi ne patria aj platby, ktoré si užívatelia získajú hneď niekoľkými vychytávkami.

V spomínanej aplikácii tretej generácie od mBank je viacero typov platieb ako napríklad:

  • Obyčajná, jednorázová platba: V tomto prípade sa dá nájsť pomocou full textu v histórii účtu. Stačí, keď klient vie akýkoľvek detail z nej a potom ten úkon zopakuje a môže si napríklad zmeniť sumu alebo variabilný symbol.
  • Platby na mobil do 50 eur: Pokiaľ si nie ste istý číslom účtu príjemcu a dlžíte mu menšiu sumu peňazí, napríklad za obed, platby na mobil do 50 eur sú tou najlepšou voľbou, ako sa s ním najrýchlejšie vyrovnať. Stačí poznať jeho telefónne číslo.
  • Jednoduchý prevod medzi vlastnými účtami napríklad zo sporiaceho účtu eMax na mKonto iba jedným tlačidlom: Klient si zvolí, odkiaľ a na aký účet má byť zadaná suma prevedená. Klient si môže zvoliť, či platby medzi vlastnými účtami majú byť potvrdené PIN kódom alebo nie. To isté sa týka platieb aj osobám, ktoré sa už nachádzajú v adresári. Klient, ktorý má vo svojom smartfóne appku mBank si môže individuálne zvoliť, či platby potvrdí PIN kódom alebo nie.
  • Okrem všetkých týchto možností sú k dispozícii aj QR platby: Klient naskenuje kód z faktúry, platba sa automaticky vopred vyplní a on ju len potvrdí.

Hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu

Aplikácia mBank je nominovaná v ankete Smart Banka 2017, ak sa vám páči, môžete za ňu zahlasovať a vyhrať Samsung Galaxy S8!

7.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+