MojAndroid

Na Slovensku možno nemáme more ani metropolu s miliónmi obyvateľov, no zato máme niečo, za čím sem chodia turisti z celej Európy. Naše hory sú terčom turistov v lete, no skutočne ožívajú v zime. Lyžiarske stredisko nájdete na každom kroku, a tak nie je vôbec prekvapením, že zimné športy sa u nás tešia veľkej obľube. Ako dnes už všetko ostatné, aj lyžovanie si môžete spestriť zaujímavou aplikáciou pre váš smartfón. Prinášame vám výber toho najlepšieho, čo by pred odjazdom na lyžiarsky výlet nemalo chýbať vo vašom telefóne.

Trace Snow

Lyžovanie si užívame aj vďaka tomu, že za ním cestujeme a často sa ocitneme v nádhernej prírode, ktorú si vychutnávame naplno. Zároveň ale ide o šport ako každý iný a ako je dnes už dobrým zvykom, aj svoje lyžiarske výkony môžete sledovať v aplikácii. Trace Snow je jednou z takýchto appiek – ponúka prehľad vášho lyžovania vrátane toho, kadiaľ ste sa vyviezli lanovkou. Vidíte tu vašu rýchlosť, čas strávený na vleku, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a množstvo ďalších informácií. Aplikáciu ocenia aj akrobatickí lyžiari či snowboardisti, ktorí si tu môžu sledovať čas jednotlivých skokov. Poteší aj možnosť svoje výsledky zdieľať s ďalšími používateľmi aplikácie a podeliť sa tak o dosiahnuté ciele.

Verzia: 5.6.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.6.3
Aktuálna cena: Zdarma

iSKI Slovakia

Všetko v jednom. Aj tak by sa dala opísať aplikácia iSKI Slovakia, ktorá pomôže práve lyžiarom na Slovensku. Nájdete tu informácie o strediskách, aktuálnom počasí, výške snehovej pokrývky, počte aktívnych lanoviek a zjazdoviek a množstvo ďalšieho. Nechýba mapa stredísk, ale aj základná funkcionalita sledovania vášho lyžovania. Ak nepotrebujete žiadne pokročilé funkcie, informácie o prejdenej vzdialenosti spolu s mapou lyžovania nájdete aj v tejto aplikácii.

Verzia: 2.9
Aktuálna cena: Zdarma

SnowSafe

Pri lyžovaní určite netreba zabúdať na bezpečnosť. Najmä vtedy, keď sa rozhodnete opustiť lyžiarske strediská a vydáte sa bežkovať do lesa. Lavíny neradno podceňovať a pomôže vám s tým aplikácia SnowSafe. Tá ponúka informácie o lavínovom nebezpečenstve pre konkrétne úseky našich hôr. Nájdete tu aktuálne správy o lavínach a predpovedi počasia, vďaka čomu sa budete vedieť lepšie zariadiť pre váš dobrodružný výlet zasneženou krajinou. Aplikácia ponúka informácie o lavínach aj v zahraničí, takže vám poslúži aj pri lyžovačke napríklad v obľúbenom Rakúsku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

OnTheSnow

Známy lyžiarsky portál OnTheSnow prichádza aj v podobe mobilnej aplikácie pre lyžiarov a snowboardistov. Nájdete tu informácie o strediskách, snehovej pokrývke, aktuálne fotografie zo stredísk, informácie o minulých sneženiach vrátane výšky snehovej nádielky, ako aj informácie o jednotlivých kopcoch pre dobrodružných lyžiarov. Znovu platí, že okrem slovenských stredísk nechýbajú informácie o zahraničných lyžiarskych destináciách, ktorých je v aplikácii viac ako 2000. Poteší aj jednoduchá navigácia priamo do strediska či mapy zjazdoviek, ktoré fungujú aj bez pripojenia k mobilnej sieti.

Verzia: 6.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.3
Aktuálna cena: Zdarma

Ski Tracks

Ski Tracks je ďalšia aplikácia pre lyžiarskych nadšencov, ktorí chcú sledovať všetky detaily svojej outdoorovej aktivity. Okrem základných informácií o prejdenej vzdialenosti tu nájdete informácie o rýchlosti, sklonu kopca, nadmorskej výške, podrobnú mapu vášho lyžovania a množstvo ďalších funkcií. Aplikácia je tiež kompatibilná so systémom Android Wear a aj hodinkami Pebble, a tak ju môžete jednoducho ovládať priamo z vášho zápästia. Okrem iného má aplikácia skvelé hodnotenia a určite stojí za vyskúšanie aj s cenovkou 0,95 EUR.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mobilné platby aj výbery z bankomatu mobilom

Keď už ste na svahu, počet predmetov, ktoré máte pri sebe, chcete obmedziť na minimum. Telefón doma nechať nemôžete – zimné zážitky treba poriadne dokumentovať. Vďaka Tatra banke však môžete nechať doma peňaženku vrátane vašej platobnej karty. Stačiť vám bude šikovná aplikácia MobilePay. Keď už máte smartfón stále pri sebe, rovno ho môžete využiť na bezkontaktné platby. Nemusíte myslieť na stratu peňaženky či bankovky rozmočené od snehu. Stačí vám váš telefón, ktorým zaplatíte za skipas či obed na svahu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ak sa ale chcete iba zohriať pri šálke čaju, bezkontaktné platby vám možno nebudú stačiť. Vďaka aplikácii Tatra Banka však máte vždy po ruke aj hotovosť. Výber z bankomatu mobilom, ktorý môžete uskutočniť z bankomatov Tatra banky, je jednoduchý, rýchly, bezpečný a umožní vám nechať si doma peňaženku aj s hotovosťou, na ktorú by ste počas lyžovania museli myslieť. Vďaka moderným platobným funkciám od Tatra banky si tak môžete aj pobyt na svahu užiť naplno.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tatra banka.

21.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+