MojAndroid

MIUI je bez pochýb jedna z tých podarenejších nadstavieb, ktoré kompletne zahaľujú čistý Android. Ponúka skvelú funkcionalitu a unikátne vymoženosti, ktoré zväčša v čistom Androide či v iných nadstavbách nenájdeme. MIUI 10, ktoré je postavené na Andoride Oreo si požičalo množstvo funkcií práve z najnovšieho Androidu 9.0 Pie, ako veľmi podobnú notifikačnú lištu či posuvník hlasitostí na pravom boku. Skvelou správou pre majiteľov mnohých Xiaomi smartfónov je aj fakt, že MIUI 10 bude onedlho mať svoj vlastný tmavý režim v systéme. Používatelia tak nemusia čakať, kým Xiaomi vydá nové MIUI 11.

Skvelo vyzerajúci Dark Mode

Na snímkach obrazovky môžete vidieť, že do čiernej farby je zahalené skutočne takmer všetko – od kontaktov, cez galériu až po kalkulačku.

Čierne sú aj také drobnosti, ako posuvník hlasitosti, notifikačná lišta či ponuka naposledy otvorených aplikácií.

Veľmi dobre vyzerajú aj samotné nastavenia a všetky ich podkategórie. Výrobca si na implementácii tmavého režimu dal skutočne záležať.

Úplne nový tmavý režim je dostupný v MIUI 10 Global Beta version 9.2.14. Podľa najnovších informácií by sa však stabilný update mal dostať k používateľom smartfónov s MIUI 10 už onedlho.

Medzitým čínsky gigant už usilovne pracuje na vývoji MIUI 11, ktoré je postavené na Androide 9.0 Pie. Údajne sa má jednať o “úplne nový, unikátny operačný systém”. Nové MIUI 11 má bežať už na pripravovanom Xiaomi Mi 9, ktorého predstavenia sa dočkáme presne v deň, keď má byť predstavený Samsung Galaxy S10.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Xiaomi prehlasuje, že začalo pracovať na vývoji MIUI 11

Náš tip
Xiaomi Mi 9 bude predstavený v ten istý deň ako Samsung Galaxy S10

Náš tip
Úniky pripravovaného Xiaomi Mi 9 ukazujú telefón do detailov. Nechýbajú špičkové parametre | DOHADY

16.2.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+