MojAndroid

Po dlhšom čase je tu opäť test Android hry. Tentokrát som sa zameral na hru Mini Metro od vydavateľstva Dinosaur Polo Club. Hrávam ju už dlhší čas a povedal som si, že by bolo fajn, keby o nej vedelo viac ľudí. Navyše, je veľmi jednoduchá a jej hranie je pohodlné a príjemné. Je však dobré spomenúť, že po čase sa z toho môže stať aj chaos.

Ovládanie je jednoduché, grafika blízka minimalizmu

Priznám sa, že osobne mám práve tento typ hier rád. Je to totiž niečo úplne iné, než FPS akčné hry, prípadne 2D Arkády na spôsob Hill Climb Racing. Mini Metro svojím celkovým dojmom pôsobí jednoducho, prehľadne a zábavne zároveň. Spadá do kategórie Hlavolamy, čo je asi najlepšia možná charakteristika.

Hra sa začína veľmi jednoducho. Vyberiete si mesto, v ktorom sa stanete budovateľom siete metra. K dispozícii máte tri trate odlíšené farbami, niekoľko tunelov a niekoľko súprav metra. Na začiatku máte spojiť dve alebo tri trate, čím vytvoríte prvú linku.

mini metro mapy
Výber máp

Stanice metra majú rôzne jednoduché tvary. Základné sú štvorček, trojuholník a krúžok. Neskôr pribúdajú také ako krížik, päťuholník či hviezdička. Cestujúci sú znázornení práve tvarom stanice, kam mieria. Ak sa vám teda pri stanici krúžku zjaví malá hviezdička, musíte zabezpečiť, aby sa z tejto stanice dalo prísť až na stanicu hviezdičky.

mini metro tmavé
Tmavý režim hry

Hra vôbec nie je náročná na pochopenie. Po čase ale začína byť výzvou, najmä vtedy, keď sa na staniciach začnú hromadiť pasažieri alebo nemáte dosť tunelov na spojenie staníc. Hra Mini Metro pre vás končí v momente, keď ľudia začnú štrajkovať na stanici, kde čakali až príliš dlho.

mini metro bonusy
Priebežné bonusy v hre

Prostredie hry Mini Metro si môžete zmeniť aj na tmavé, i keď skôr ako na výdrž to bude mať pozitívny dopad na váš zrak. V hre postupujete tak, že ak v jednom meste prepravíte dostatočný počet osôb, odomkne sa vám ďalšie mesto. Takýmto postupom sa dostávať aj k jedinečným bonusom, ako napríklad rýchlovlak Šinkanzen v Tokiu.

Mini Metro: Platený hlavolam zaodetý do trafikonu

Ak ste sa niekedy pozreli na trafikon MHD Bratislava a povedali ste si, že je v tom čistý zmätok, Mini Metro vám ukáže, že urobiť prehľadnejší trafikon nie je také jednoduché. Už po prvej desiatke spojených staníc budete mať problém rozlíšiť, ktoré metro mieri kam. Napriek tomu je Mini Metro naozaj vydarená hra.

Verzia: 2.1.3
Pôvodná cena: 4,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.3
Pôvodná cena: 4,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

Jedinou nevýhodou je, že nie je celkom zadarmo. V Obchode Play stojí 4,99 eur, ale často býva hra vo výraznej zľave. Za túto cenu ale dostanete vydarený herný titul, ktorý vás donúti zamyslieť sa. Nakoniec je tu aj výhoda, že po zaplatení sa vyhnete akýmkoľvek reklamám.

Náš tip
Hazy Race: Arkáda na dlhé chvíle

25.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+