MojAndroid

Spoločnosť Microsoft vytvorila univerzálnu aplikáciu na zdieľanie fotografií s názvom Xim. Spustíte ju totiž na iOS, Androide aj na Windows Phone. Aplikácia bola vytvorená výskumnými laboratóriami FUSE v spoločnosti Microsoft. Jej hlavným účelom je zjednodušenie zdieľania fotografií v smartfónoch. Čo je na tejto aplikácií skutočne výnimočné je to, že len používateľ, ktorý zdieľa svoje fotografie s priateľmi, musí mať Xim nainštalovaný. Priatelia, ktorým tieto fotografie posiela len obdržia správu s odkazom, kde tieto fotografie nájdu a následne si pohodlne prezerajú fotografie prostredníctvom slideshow.

Na začiatku každého zdieľania si používateľ zvolí zdroj, z ktorého fotografie pochádzajú (fotoaparát, dropbox, cloud, atď.). Potom už len označí fotografie, ktoré chce poslať a následne zadá telefónne číslo, e-mail, alebo meno priateľa, ktorému chce fotografie zaslať. Xim taktiež umožňuje zdieľanie krátkych správ medzi zúčastnenými osobami alebo pridávanie ďalších ľudí pre viac zábavy. Používateľ sa nemusí obávať ani o nedostatok úložného priestoru pretože zdieľané fotografie sa po čase sami vymažú. Microsoft Xim si v prípade záujmu môžete stiahnuť už dnes. Ako aplikácia funguje popisuje aj video:

Zdroj mojwindows

9.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+