MojAndroid

V súčasnosti je vo svete médií podstatné si dávať pozor na dôveryhodné zdroje informácií, ako aj na samotné informácie. Mnohé zdroje nám ponúkajú falošné správy či propagandu. Spoločnosť Microsoft sa podieľa na tom, aby verejnosti priniesla dôveryhodnejší a rozmanitejší informačný servis – pomocou opätovného spustenia prepracovanejšej verzie služby Microsoft News.

Filtrované iba tie novinky, ktoré vás zaujímajú

Aplikácia, predtým známa ako MSN News, sa objavuje znovu, ale s prepracovanejším dizajnom a funkcionalitami. Uľahčuje získavanie len tých správ a noviniek, ktoré používateľa zaujímajú a potrebuje o nich vedieť. Oblasti záujmov je možné nastaviť podľa osobných preferencií. Má tiež možnosť filtrovať správy z konkrétnych miest (napríklad to, v ktorom používateľ žije alebo to, do ktorého sa práve chystá). Upozornenia na mimoriadne správy sa tiež dajú jednoducho nastaviť, aby používateľ na ne v prípade potreby dostal upozornenie. Navyše, aplikácia ponúka aj tmavú tému, aby bolo možné ľahšie čítať v noci alebo pri slabom osvetlení okolia. Na zhromažďovaní informácií sa podieľajú nástroje UI v kombinácii s ľudskými editormi v redakciách.

Zaujímavé je, že spoločnosť Microsoft kladie dôraz na „bezplatnú, avšak dôveryhodnú tlač“, a preto uzavrela dohody s vyše 3000 spolupracovníkmi zo svetoznámych tlačových gigantov ako napríklad USA Today, The New York Times, FOX News, The Washington Post, The Guardian, Le Monde, Die Welt, El Pais, BBC News, Kyodo News, atď.

Aplikácia Microsoft News je aktuálne dostupná zdarma v obchode Google Play.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

+