MojAndroid

Spoločnosť Google pred nedávnom predstavila platformu Android Oreo (Go Edition), ktorá je určená pre najmenej výkonné zariadenia s 1 GB RAM a 8 GB vnútornej pamäte. Teraz sa začínajú objavovať prvé zariadenia, ktoré by mohli čerpať výhody tohto odľahčeného systému a jedným z úplne prvých bude zrejme model od spoločnosti Micromax.

Vstup do sveta Androidu

Telefón s označením Bharat Go by mal byť úplne prvým postaveným na tejto platforme a čo je ešte zaujímavejšie, mal by priniesť skutočne fantastickú cenovku. Za iba 30 USD sa používatelia budú môcť tešiť na plnohodnotný smartfón, ktorý síce nebude mať všetky funkcie svojich drahších konkurentov, no pri takto nízkej cenovke sa tomu vôbec nemusíme čudovať. Zatiaľ nepoznáme presné špecifikácie novinky, no výrobcovia čipov Qualcomm a MediaTek prisľúbili podporu tejto rozvíjajúcej sa platforme, a tak môžeme zrejme očakávať menej výkonný čip z jednej z týchto dvoch dielní.

Konkurencia aj zo strany Nokie

Samozrejme, Micromax nebude dlho jediným výrobcom smartfónov s platformou Android Oreo Go. Už sa špekuluje o tom, že HMD Global pripravuje model Nokia 1, ktorý by mal konkurovať v najnižšej kategórii zariadení cenou aj výbavou, kde je štandard práve 1 GB RAM a 8 GB vnútornej pamäte. Samozrejme, tieto smartfóny sú určené najmä pre rozvojové trhy, no s takto nízkou cenovkou môže ísť aj o vhodný záložný smartfón pre používateľa nejakého drahšieho zariadenia, prípadne ako úvodný krok pri používaní smartfónov pre deti alebo seniorov.

Zdroj: Android Central

17.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+