MojAndroid

Meizu na svojej domovskej stránke začal ponúkať Meizu MX4 aj vo verzii s operačným systémom Ubuntu. Novinka nebola nijako ohlásená ani promovaná, výrobca jej predaj jednoducho spustil. Operačný systém pre mobilné zariadenia, Ubuntu, už nie je žiadnou novinkou, nájdete ho ale stále len na niekoľkých modeloch smartfónov. Meizu MX4 je jedným z nich, ktorý sa vo variante s Androidom predáva aj u nás. Ponúka napríklad 5,36″ displej s rozlíšením 1152 x 1920 px, 2 GB RAM, 8-jadrový procesor s taktom 2,2 GHz, či 20,7 Mpix fotoaparát. S OS Ubuntu bude tento smartfón dostupný v bielej alebo zlatej farbe, a to za vynikajúcich 299 dolárov.

Samozrejme, u nás ho pravdepodobne oficiálne nebudete vedieť zohnať, no vzhľadom na to, že Meizu MX4 s Ubuntu je po hardvérovej stránke rovnaký ako ten s Androidom, mal by sa dať tento OS doňho bez problémov nahrať. Či však spoločnosť sprístupní systémové obrazy je otázne. Ak nie, tak môžeme očakávať, že developerom s XDA Developers sa ich podarí získať a sprístupniť aj ostatným majiteľom MX4.

Ako ste na tom vy? Chceli by ste vyskúšať Ubuntu verziu tohto zariadenia? (nižšie môžete vidieť Meizu MX3 s operačným systémom Ubuntu)

Zdroj: phonearena

18.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+