MojAndroid

Meizu na MWC v Barcelone informoval o novej technológii rýchleho nabíjania Super mCharge. Tá sľubuje nabitie telefónu z 0 na 100% už do 20 minút od pripojenia k nabíjačke. Spoločnosť sa v tomto prípade spolieha na nabíjačku s výstupom 11V a maximálnym prúdovým zaťažením do 5A. To predstavuje nabíjací výkon na úrovni 55W.

Technológia Super mCharge využíva dve skupiny obvodov, ktoré sa starajú o konverziu napätia na požadovanú hodnotu vhodnú pre nabíjanie smartfónov. Technika drasticky zvyšuje efektivitu, vďaka čomu sa teplota batérie pri nabíjanie nedostane cez 39° Celzia. Batéria, ktorá takúto technológiu podporuje dokázala pri kapacite 3000 mAh prejsť 800 nabíjacími cyklami, pričom si zachovala 80% svojej pôvodnej kapacity. To pri použití rýchleho nabíjania predstavuje životnosť batérie na úrovni dvoch rokov.

Podobnú technológiu predstavila minulý rok aj iná čínska spoločnosť Oppo. Technológia Super VOOC, ktorá sľubovala nabitie smartfónu do 15 minút, sa však ani po roku nedostala do žiadneho koncového zariadenia. Dúfame, že to nebude aj prípad Meizu a jeho Super mCharge nabíjania.

Zdroj: androidcentral

28.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+