MojAndroid

Mark Zuckerberg má na hackerov tento rok smolu. Dokonca na tých istých. Hackerská skupina OurMine sa už druhýkrat v tomto roku prihlásila k hacknutiu online účtu CEO Facebooku. V utorok informovali o tom, že sa im podarilo preniknúť na jeho Pinterest účet. OurMine dočasne zmenili jeho bio na “Don’t worry, we are just testing your security.”, avšak po publikovaní tohto článku už bio bolo odstránené. Skupina šikovných hackerov nechcela prezradiť, ako sa im podarilo hacknúť účet, ale tvrdia, že to nebolo cez uniknuté databázy.

Mark Zuckerberg

Skupina OurMine je známa hackovaním profilov vplyvných ľudí, ako sú šéfovia spoločností alebo technickí manažéri, a upravovaním ich osobných účtov s názvom skupiny a kontaktnou adresou. Ich cieľom je informovať používateľov o nedostatku bezpečnosti a dúfajú, že ich požiadajú o bezpečnostnú radu, ktorú skupina rada poskytne.

Náš tip
Zuckerberg chcel znovu kúpiť “Snapchat”. Tentokrát jeho alternatívu Snow

Hackeri informovali CNET novinára aj o Markovom hesle a telefónnom čísle jeho Twitter účtu. Podľa ich slov šéf Facebooku po prvom útoku aktivoval dvojfaktorovú autentifikáciu na svojich sociálnych účtoch. Už v júni tohto roka sa im podarilo hacknúť Zuckerbergove účty na Twitteri a Pintereste. Na druhú stranu samotný Mark nefiguruje ako jediný v ich zozname cieľov. V predchádzajúcich mesiacoch sa OurMine podarilo hacknúť aj účty CEO Google Sundara Pichaia a zakladateľa Uber Travisa Kalanicka.

Zdroj: CNET

17.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+