MojAndroid

Včera na stránke DSL.sk objavila informácia o tom, že web magiogo.sk, zastrešujúci online sledovanie televízie od Telekomu, nevedomky ťaží kryptomeny cez zariadenia návštevníkov. Operátor sa už k celej situácii vyjadril a potvrdil odstránenie škodlivého kódu:

„Táto situácia sa týkala len webu Magio GO, ktorý beží na samostatnej platforme. Skript sa na web dostal neúmyselne, a to cez nástroj tretej strany. Záležitosť sa dotkla len menšej časti návštevníkov v obmedzených časových úsekoch.

Po prvý raz sme ju zaevidovali v uplynulých dňoch, okamžite sme nasadili dočasné riešenie, ktoré záležitosť pomohlo pozastaviť. Situácia nemala vplyv na bezpečnosť návštevníkov webu a ani na dostupnosť služby. Jediný priamy dopad spočíval vo väčšom vyťažení procesora.

Dnes dopoludnia sme nasadili záplatu, ktorá eliminuje možnosť zopakovania prieniku. Za prípadné nepríjemnosti sa ospravedlňujeme,“ uviedol Peter Gálik z Telekomu.

Máte nejaké podobné skúsenosti?

Stránka ťažila kryptomenu Monero cez skript Crypto-Loot. Keďže samotné sledovanie online TV v prehliadači môže byť náročné na výkon procesora, a tak bol efekt škodlivého softvéru pre používateľov ešte citeľnejší.

Našťastie, Telekom situáciu promptne vyriešil a teraz by už všetko malo byť späť v normále. Zaregistrovali ste aj vy problémy so stránkou MagioGo.sk v poslednej dobe? Alebo ste sa už stretli so stránkami, ktoré cez vás ťažili kryptomeny? Dajte nám vedieť vaše skúsenosti v diskusii pod článkom.

Zdroj: DSL.sk, vyjadrenie Telekom

12.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+