MojAndroid

Smartfóny Google Pixel majú v rámci systému Android často zopár nadštandardných funkcií oproti bežným Androidom. Aspoň na obmedzený čas počas prvých mesiacoch od uvedenia na trh. Jedná z exkluzívnych funkcií s názvom Magic Eraser podľa portálu AndroidPolice teraz zamieri na všetky Android smartfóny.

Magic Eraser bude dostupný už aj pre iPhony

Od dnešného dňa budú mať majitelia smartfónov Google Pixel 7 a 7 Pro o jednu exkluzívnu funkciu menej. Funkcia Magic Eraser prichádza na všetky smartfóny ako súčasť predplatného Google One prostredníctvom aplikácie Google Fotky pre Android aj iOS. Využiť ju tak môžu aj majitelia smartfónov Apple iPhone. Pre majiteľov starších Pixelov, ktoré funkciu Magic Eraser doteraz nemali, bude dostupná aj bez predplatného.

Magic Eraser
Magic Eraser | Zdroj: AndroidPolice.com

Spoločnosť Google tiež od dnešného dňa prináša niektoré nové funkcie úprav pre členov služby Photos for One a zároveň smartfónov Google Pixel. Predplatitelia majú napríklad prístup k novému HDR video efektu, ktorý pomáha nájsť rovnováhu medzi najsvetlejšími a najtmavšími časťami média. K dispozícii sú aj nové štýly koláží. Bonusom je bezplatná dopravu na všetky objednávky tlače (v USA, Kanade, Európskej únii a Spojenom kráľovstve).

K čomu slúži funkcia Magic Eraser?

Funkcia Magic Eraser pomáha v situáciách, keď sa na fotografii vyfotenej smartfónom objaví objekt alebo postava, ktorá kazí scénu. Takáto postava môže odvádzať pozornosť od toho, čo sa skutočne pokúšate zachytiť. Odstrániť rušivé vplyvy z fotografií však nie je jednoduchá úloha a spravidla si vyžaduje sofistikované nástroje a čas.

Magic Eraser
Magic Eraser | Zdroj: AndroidPolice.com

Funkcia však dokáže tieto rušivé vplyvy odstrániť niekoľkými klepnutiami priamo v aplikácii Google Fotky. Dokonca nie ste obmedzení iba na novo nasnímané fotografie, ale môžete vyčistiť aj staršie fotografie (vrátane tých, ktoré boli vytvorené na smartfónoch iných značiek). Funkcia automaticky rozozná rušivé vplyvy, napríklad ľudí na pozadí alebo elektrické vedenie, a následne sa spýta, čo z toho by ste chceli odstrániť. Výber je len na vás.

Náš tip
Smart hodinky Huawei Watch Buds s integrovanými slúchadlami prichádzajú do Európy

 

 

25.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+