MojAndroid

Nový prieskum spoločnosti Ericsson ConsumerLab ukázal, že hranice medzi pracovným a osobným životom, ako aj medzi životom vonku, sa stierajú. Dôsledkom sú mobilné zariadenia, ktoré ľudia používajú stále viac a majú tendenciu ich sledovať a byť neustále online bez ohľadu na čas a miesto, kde sa práve nachádzajú.  Tento trend je zjavný vo všetkých 23 krajinách, kde Ericsson uskutočnil výskum.

Vishnu Singh, riaditeľ Ericsson ConsumerLab uvádza: „Náš výskum ukazuje, že 12% pracovne aktívnej populácie niekoľkrát do týždňa online nakupuje a 23% z nich využíva svoje zariadenia k práci vo večerných hodinách. Ďalším dôležitým poznatkom je, že sa zvyšuje počet miest, kde sa ľudia pripájajú na internet, s tým rastie aj počet zariadení, ktoré používajú.”

Ľudia na pripojenie pritom používajú viacero zariadení, a to aj v prípade, že sa pripájajú len z jedného miesta. Takýchto požívateľov je asi pätina. Z tých, ktorí pravidelne komunikujú v troch rôznych lokalitách, viacero zariadení používa až 44 %, teda takmer polovica. Väčšinu času trávia ľudia v interiéri – na jednu hodinu strávenú vonku pripadá 7 hodín strávených vnútri.

„Spotrebitelia výrazne preferujú konektivitu v interiéri,“ hovorí Singh. „Sú stále viac ochotní investovať do skvalitnenia pripojenia vo vnútri budov. Približne 56 % z nich je ochotných utratiť viac peňazí na zlepšenie interiérovej konektivity, zatiaľ čo 33 % by urobilo to isté pre lepšiu konektivitu vonku.“

Štúdia dokazuje, že veľká časť používateľov na internete len „browsuje“, používa sociálne siete a instant messaging, len málo z nich online aj nakupuje či telefonuje. Napríklad 89 % používateľov v Brazílii, Kanade a USA si väčšinou prehliada internetové stránky; v Argentíne a Uruguaji zase väčšina (83 %) používateľov používa sociálne siete. 77 % Dánov, Nemcov, Talianov, Rusov a Britov kontroluje e-maily na týždennej bázi a to na akomkoľvek zariadení. Je zrejmé, že miesto, kde sa práve spotrebiteľ nachádza má len malý vplyv na jeho používateľské návyky vo vzťahu k digitálnym zariadeniam. To, čomu respondenti prikladajú vyššiu prioritu je používanie zariadení vtedy, keď potrebujú a spôsobom, ktorý vyhovuje ich momentálnym potrebám a požiadavkám.

Zdroj: tlačová správa

23.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+