MojAndroid

Vývojári, stáva sa Vám situácia, že ste vytvorili aplikáciu, odladili, pofixovali chyby a dospeli ste k názoru, že už by som nejakú tu alfa, beta verziu pustil aj do svojho okolia, medzi ľud? Dajme tomu, že sa tak stalo. Aj developer je však človek omylný a ešte som nevidel samoopravný kód, takže človekovi padla Vaša aplikácia, človek však nie je škodoradostný a chce trochu pomôcť vývojárovi.

Čo však urobiť preto, aby aj človek x (bez IT vzdelania), vedel napomôcť vývojarovi, bez toho aby prešiel kurzom reportingu chýb. Samozrejme, že nejak popísať stav ktorý vyvolal pád aplikácie treba, ale čo je veľké plus pre developera, je zaslať log z telefónu a aplikácie. Ako tušíte portál MojAndroid.sk Vám predstavuje jednu z aplikácii, ktoré dokážu vytvoriť log z telefónu a odoslať ho na mailovú adresu, kde si developer, môže pozrieť crash jeho aplikácie.

POZOR!: aplikácia loguje rôzne systémové súbory protokolov, umožňuje získavať informácie o činnostiach so zariadením, čo môže zahrňovať aj osobné či súkromné informácie, preto dva krát zvážte komu posielate log zo svojho telefónu.

Aplikáciu odporúčam zazmluvnenému vývojárskemu tímu v ktorom funguje jeden alebo viac alfa, beta, release testerov a samozrejme developer, ktorý dokáže zanalyzovať takýto log.

Android Market

QR:

23.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+