MojAndroid

Na stránke kórejskej spoločnosti LG sa objavila správa, ktorá hovorí o spustení novej cloudovej služby spoločnosti pre všetkých používateľov LG zariadení. Po predošlých cloudových službách ako Box, Dropbox alebo Google Drive a ostatných výrobcoch smartfónov poskytujúcich vlastné cloudové úložiská dát, sa tak spoločnosť LG zaradila do veľkej „oblakovej“ rodiny.

S cloudovou službou LG Cloud budú môcť používatelia LG zariadení synchronizovať dáta zo všetkých dostupných zariadení ako je počítač, smartfón, tablet, televízor. Služba je kompatibilná s 2D a 3D obsahom a môžete si tak pozrieť video pomocou služby LG Real-Time Streaming. Vďaka prekódovaniu obsahu je preto jedno, či si chcete pozrieť film na najnovšom televízore alebo smartfóne.

Služba by v tejto chvíli mala byť už dostupná, spustená bola 1. mája. Aplikácie by mali byť postupne doplnené pre všetky platformy, na Google Play Store je aplikácia k dispozícii.

Zaujímavý je aj balík priestoru, ktorý LG poskytuje. Na začiatok je to 5 GB priestor pre všetkých používateľov Kino 3D Smart TV, LG Electronics, LG smartfónov v Kórei a ako bonus ďalších 50 GB na 6 mesiacov zadarmo pre všetkých. Ostatní dostávajú štartovací balíček 2 GB priestoru zadarmo.

Zdroj, foto: LG Korea

 

LG Cloud
LG CNS Co., Ltd
Verzia 1.0.9b (30. 4. 2012)
Veľkosť 21 MB
1.6+

Zadarmo
2.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+