MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – nadpriemerná výdrž a rýchle nabíjanie

Lenovo Moto G5 Plus disponuje batériou s kapacitou 3000 mAh. To je dnes už priemerná hodnota, no v kombinácii s úsporným procesorom Snapdragon 625 vytvára veľmi silnú kombináciu. Výsledkom je, že vybiť Lenovo Moto G5 Plus za jeden deň je takmer nemožné. Teda nám sa to nikdy nepodarilo.

Pri celkovej výdrži batérie musíme znovu spomenúť aj vynikajúco odladený softvér. Aj vďaka tomu je výdrž telefónu excelentná najmä v pohotovostnom režime. Aj počas používania sa ale môžete tešiť na to, že percentá batérie vám budú ubúdať veľmi pomaly. My sme na konci dňa mali pravidelne cez 50 % batérie a v priemere sme telefón nabíjali raz za 1 a pol dňa.

V priebehu jedného dňa sme sa pri 2 a pol hodinách zapnutého displeja nedostali pod 50 %, a tak odhadujeme, že pri tých najnáročnejších dňoch by Moto G5 Plus bez problémov zvládol 4-5 hodín zapnutého displeja pri stredne náročných úlohách.

Keď už prišiel čas na nabíjanie, spoľahnúť sme sa mohli na Turbo nabíjačku, ktorá sa nachádza v balení. Tá nabije telefón za približne hodinu a pol, čo je veľmi dobrá hodnota a takýto čas nabíjania vás vôbec nebude obmedzovať.

Lenovo Moto G5 Plus: Najlepší vo svojej triede

Ak ste sa dočítali až sem, zrejme viete, ako telefón hodnotíme. Ide o najlepšie zariadenie vo svojej triede. Ak chcete za telefón zaplatiť maximálne 300 EUR, pre väčšinu z vás bude Moto G5 Plus najlepšou voľbou. Iste, na trhu nájdete niekoľko modelov, ktoré majú možno trošku lepšie parametre. S najväčšou pravdepodobnosťou ale pôjde o čínske zariadenie bez oficiálnej slovenskej distribúcie.

Aj po započítaní ceny oficiálnej slovenskej podpory a dovozných nákladov sa však cena Lenovo Moto G5 Plus dostala iba na úroveň 279 EUR. Ak máte vyčlenených na nový telefón 300 EUR, ešte vám ostane aj na pekný kryt. Ak skutočne zvolíte Moto G5 Plus za svoj nový telefón, ten sa vám odvďačí množstvom výkonu, kovovým spracovaním, najlepším fotoaparátom vo svojej triede a vynikajúcou výdržou batérie. Zabudnúť nesmieme ani na rýchly a skutočne prepracovaný skener odtlačkov, ako aj na vynikajúci a výborne odladený systém.

V skrakte, Lenovo Moto G5 Plus je najlepší telefón vo svojej triede. Nemá prakticky žiadne vážne nedostatky a v kategórii do 300 EUR takmer žiadnych konkurentov. U nás je najväčším konkurentom pre Moto G5 Plus zrejme Honor 6X. Ten tiež ponúka kovovú konštrukciu a skvelý fotoaparát, no systém s nadstavbou EMUI nemusí každému vyhovovať.

Plusy

+ Konštrukcia

+ Najlepší fotoaparát vo svojej triede

+ Systém (rýchlosť, odladenie, funkcie)

+ Výkon a výdrž batérie

Mínusy

– Slabší reproduktor

– Displej nie je najjasnejší

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+