MojAndroid

Značka Honor sa u nás stáva čoraz populárnejšou. Či už sú to výkonnejšie modely ako Honor 8, alebo dostupnejšie varianty ako vlaňajší Honor 5X. Hoci ide o dcérsku značku spoločnosti Huawei, medzi zariadeniami týchto výrobcov predsa len nájdeme nejaké rozdiely. Kým smartfóny Huawei sú často cielené na užšiu skupinu používateľov, smartfóny Honor sa prihovárajú k väčšiemu množstvu potenciálnych používateľov. Honor 6X nie je výnimkou.

Balenie – UNBOXING

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia a dizajn – štandard v roku 2017

Honor 6X by sme mohli po konštrukčnej stránke charakterizovať akokoľvek, no určite nie „netradičný“. Teda aspoň pri prvom pohľade na prednú stranu. Zariadenie reprezentuje súčasnú predstavu o dobre vyzerajúcom smartfóne – tenká tehlička s veľkým displejom, kovovým krytom a všetkými prvkami, na ktoré sme zvyknutí.

Predná strana je skutočne veľmi klasická. Pod displejom štandardne nenájdeme žiadne tlačidlá, iba logo značky. Nad displejom je umiestnený reproduktor pre hovory, v ľavom rohu drobná LED dióda a napravo zasa selfie kamera.

Vynikajúcou správou je ale 2.5D zaoblené sklo na displeji, ktoré dodáva telefónu šmrnc a lepšie sa drží v ruke. Zariadenie bolo tiež pokryté ochranným sklom z výroby, ktoré je príjemným doplnkom. Ak vám prekáža, ľahko ho môžete odlepiť, prípade vymeniť za iné. Dobrou správou ale je, že nezachytáva odtlačky oveľa výraznejšie ako štandardné sklo na displeji, a tak nám pri používaní veľmi neprekážalo.

Hrany zariadenia sú znovu štandardné a jednoznačné. Napravo nájdeme hardvérové tlačidlo napájania a dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti. Naľavo je potom umiestnená zásuvka pre SIM a microSD kartu. Hore je umiestnený 3,5-milimetrový jack pre slúchadlá a dole je to microUSB vstup medzi dvomi mriežkami. Za pravou sa nachádza reproduktor pre multimédiá, za ľavou mikrofón.

Bočné hrany zariadenia sú pritom súčasťou zadného krytu, ktorý je vyrobený z kovu. Horná a dolná časť je vyrobená z plastu a umožňuje príjem všetkých druhov signálov. Takáto konfigurácia je dnes v strednej triede úplne bežná a je to aj dôvod, prečo si výrobca mohol dovoliť použiť jednoliaty kryt vzadu a aj po bočných hranách zariadenia.

Zadná strana je už o čosi zaujímavejšia. Hneď na prvý pohľad udrie do očí duálny fotoaparát, ktorý je v tejto triede zariadení úplnou raritou. Huawei a aj Honor majú s touto technológiou bohaté skúsenosti, a tak môžeme očakávať, že duálne fotoaparáty budeme vídavať aj v lacnejších zariadeniach týchto značiek.

Fotoaparát je umiestnený na mierne vystupujúcom pliešku. Ten ale pri používaní neprekáža a ani keď je telefón položený na stole nespôsobuje nepríjemné kolísanie.

Tesne pod fotoaparátom je skener odtlačkov prstov a napravo od šošoviek nájdeme aj jednoduchý LED blesk.

Hoci skener je umiestnený veľmi blízko fotoaparátu, nikdy sme si ho s ním pri odblokovaní zariadenia nemýlili. Dôvodom je vysoké položenie fotoaparátu, ktoré jednoducho nie je prirodzené pre umiestnenie ukazováka pri uchopení takto veľkého zariadenia. Vždy sme sa k skeneru blížili prstom zdola, a tak sme skôr nahmatali skener, ako by sme mali položiť prst na fotoaparát.

Vzadu už potom nájdeme iba logo výrobcu a certifikačné údaje. Doplníme, že telefón má rozmery 150,9 x 76,2 x 8,2 mm a hmotnosť 162 gramov. Tieto údaje sú pre 5,5“ telefón celkom štandardné. Jediný rozmer, ktorý pri používaní pocítite, je šírka telefónu. Spôsobujú to trochu hrubé rámiky po bokoch displeja, ktoré sú dnes už skutočne ojedinelé.

Nie sú ale také prominentné, aby vám pri pohľade na telefón prekážali. Spôsobujú ale to, že telefón je citeľne širší ako väčšina súčasných 5,5“ zariadení. Hoci rozdiel oproti iným modelom je malý, najmä ľudia s menšími rukami to môžu pri používaní cítiť.

My sme s tým problém nemali a výrobcu musíme za konštrukčné spracovanie pochváliť. Napriek dvom plastovým plieškom na zadnej strane pôsobí telefón skutočne prémiovo. Pomáha tomu veľmi pekne spracovaný zadný kryt, ktorý vôbec nezachytáva odtlačky či iné nečistoty. Výborný pocit v ruke navodí aj zahnuté sklo na displeji, ktoré sa stáva čoraz štandardnejšie, čo nás veľmi teší. Honor 6X skutočne nie je zariadením s množstvom hrán, práve naopak. Aj zadný kryt je prehnutý a telefón sa tak v ruke drží veľmi dobre.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+