MojAndroid

Lenovo na MWC predstavilo zaujímavú dvojicu smartfónov – nový Moto G5 a Moto G5 Plus. Práve druhá novinka nás ale zaujala najviac, a to pre jej fotoaparát. Na rozdiel od mnohých podobných zariadení, sa totižto líši použitými technológiami. Tie patria skôr do high-end triedy.

Aj keď sa Lenovo Moto G5 Plus bude predávať iba za 279 EUR s 3 GB RAM a 32 GB pamäte, tak ponúka veľmi zaujímavú fotografickú výbavu. Hlavný fotoaparát je podľa výrobcu najvyspelejším vo svojej triede. Toto tvrdenie dokazuje aj fakt, že Lenovo Moto G5 Plus zrejme používa podobný snímač ako Samsung Galaxy S7 či Galaxy S7 edge. Fotografický senzor má totižto rozlíšenie 12 Mpix a veľké pixely s rozmerom 1,4 mikrónu, čo je rovnako ako v prípade spomínaných high-end smartfónov od Samsungu. Samozrejmosťou je aj podpora natáčania 4K videa!

moto-g5-plus-pics3

Fotoaparát navyše disponuje svetelnou optikou s clonou f/1.7 (totožná s Galaxy S7 a S7 edge), či dokonca rovnakou technológiou duálnych pixlov. Tie  okrem zachytenia svetla ponúkajú aj fázové zaostrovanie. Zatiaľ čo bežné snímače v mobilných zariadeniach majú takýchto pixelov napríklad 5-10%, tu pokrývajú celú plochu snímača a nachádzajú sa v každom jednom pixeli. To podľa Lenova prináša oproti iným bežným smartfónom až 60% zrýchlenie pri zaostrovaní. O tom, že snímač s takýmito pixelmi vie skutočne rýchlo preostrovať, sme sa už presvedčili aj pri testoch Samsungu Galaxy S7 a S7 edge.

dual pixel

Lenovo síce vo fotoaparáte Moto G5 Plus nepoužilo optickú stabilizáciu, to však neznamená, že by sa fotografie kvalitou nemohli porovnávať s drahšími fotomobilmi. Optickou stabilizáciou nedisponujú napríklad ani Sony Xperia XZ, či jeden z najlepších fotomobilov na trhu Google Pixel. Ak Lenovo správne nastaví postprocesing, mohlo by skutočne ísť o najlepší fotomobil, minimálne vo svojej cenovej kategórii.  Samozrejme, o tom či je to pravda sa presvedčíme až po dôkladnom otestovaní. Nateraz máme ale k dispozícii aspoň niekoľko testovacích fotografií, ktoré sme vytvorili v nie veľmi ideálnych podmienkach na MWC v Barcelone.

Moto G5 Plus je inak vyrobený z kovu a ponúka aj 8-jadrový procesor Snapdragon 625 s taktom 2 GHz. Nechýba ani podpora pre rýchle LTE siete, či veľká 3000 mAh batéria s TurboPower nabíjačkou, ktorá dokáže za 15 minút dobiť batériu tak, že zariadenie môžete využívať ďalších 6 hodín. Displej má uhlopriečku 5,2″ a ponúka Full HD rozlíšenie.

Náš tip
Lenovo predstavilo Moto G5 a Moto G5 Plus. Útočia výbavou aj kovovou konštrukciou

1.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+