MojAndroid

Z času na čas sa na internete objaví aplikácia, pri ktorej si naozaj povieme, že stojí za vyskúšanie. Naposledy to bol launcher s názvom Lawnchair, o ktorom vám práve píšeme. Jeho autorom je člen XDA fóra s prezývkou deletescape a ide o akýsi derivát Pixel Launcheru s viacerými možnosťami úprav.

Najväčšou výhodou tohto launcheru je to, že používateľ na jeho užívanie nepotrebuje root, pričom získa všetky funkcie, ktoré ponúka aj Pixel launcher. Lawnchair pritom ponúka aj možnosti ako premenovanie aplikácií, skrytie aplikácií, možnosť zmeniť veľkosť ikon, zmena mriežky ikon, či možnosť zapamätania si pozície pri skrolovaní v appdraweri. Samozrejmosťou sú aj nové notifikačné “badge”, ktoré ponúka aj Pixel Launcher.

Samozrejme, ešte stále existujú aplikácie ako Action Launcher či Nova Launcher, ktoré ponúkajú ešte väčšie množstvo funkcií. Pokiaľ sa vám ale páči Pixel Launcher a na svoje zariadenie ste si ho nenainštalovali kvôli nutnosti rootu pre prístup ku všetkým funkciám, tak je Lawnchair tou správnou voľbou. Nainštalovať si ho môžete manuálne po stiahnutí APK súboru, ktorý nájdete na odkaze nižšie.

–> Lawnchair (GitHub, .apk) <–

Zdroj: XDA

 

30.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+