Larry Page, CEO spoločnosti Google, dnes ráno zverejnil prostredníctvom telekonferencie hospodárske výsledky spoločnosti za 4Q minulého roka. Okrem nich však hovoril aj o budúcnosti spoločnosti Motorola a o problémoch s dodávkami najnovšieho Google smartfónu, Nexusu 4.
Na margo Nexusu 4 sa Larry Page vyjadril jasne. Google si je vedomý problému s nedostatočnými zásobami a momentálne je preňho prioritou obnoviť jeho dostupnosť na Google Play. Larry Page povedal: "Je zrejmé, že musíme dodávky zvládnuť lepšie a to je priorita pre naše tímy". K obnoveniu dodávok by podľa LG France mohlo dojsť už od polovice februára. Dôsledkom nedostupnosti mala byť logistická chyba spoločnosti Google, ktorá pri objednávkach použila dáta z predaja predchádzajúceho modelu Galaxy Nexus. Populárnosť Nexusu 4 však pravdepodobne predčila všetky očakávania a tak je momentálne na Google Play stále nedostupným produktom.
CEO Google a Patrick Pichette, šéf finančného oddelenia, tiež hovorili o tom, že sa chcú viac sústrediť na spoločnosť Motorola a jej hardvér. Hoci obe spoločnosti doteraz fungovali separátne, môžeme predpokladať, že v tomto roku by mohol prísť prielom. Larry Page hovoril o tom, ako súčasné smartfóny zaostávajú v niektorých oblastiach. " Životnosť batérie je obrovský problém. Nemali by sme sa báť toho, že musíme neustále nabíjať smartfón. Telefón by mal vydržať aj pády a všetko by malo byť o podstatne rýchlejšie a jednoduchšie na ovládanie. Existuje tu skutočný potenciál vymýšľať nové a lepšie veci."
Narážal Page na nový smartfón Motorola X Phone, o ktorom sa po internete objavujú zvesti už niekoľko mesiacov? Podľa momentálne dostupných informácií by nové zariadenie vyrobené v spolupráci s Motorolou mohlo byť predstavené už v máji, počas developerskej konferencie Google I/O. Pod rýchlejším a jednoduchším ovládaním mala hlava Googlu na mysli možno nový operačný systém Android Key Lime Pie. Ak Google a Motorola skutočne pracujú na novom X Phone, tak sa môžeme tešiť práve na vyššie spomínané vlastnosti - dlhú výdrž, odolnosť a rýchlosť.
- MojAndroid.sk TIP: X Phone prinesie Android 5.0 Key Lime Pie a 5-palcový displej [Dohady]
Zdroj: androidauthority
Hlavne ta vydrz baterky…
Ten problem s vydrzou baterky je nieco hrozne. Za tie roky co sa pouzivaju stale tie iste baterky uz mohli vymysliet nieco lepsie. Ale kazdy sa sustredi na procesory a to vobec neni skoro pre nikoho podstatne ci ma 4, 8 alebo 16 jadier tak ako vydrz baterky.
s touto technologiou (chemicky proces) asi uz zazraky nespravia. chcelo hy to inu technologiu.
zapracovat by mali aj na play store aby boli vsetky moznosti dostupne vo viacerych krajinach.
Ja som to tak aj myslel, vymyslat ine technologie uskladnovania energie. Viem ze s momentalnymi technologiami zazrak neurobia, mam vystudovanu elektrotechnicku skolu – presnejsie elektroniku tak sa kus do toho vyznam.
ok, nemyslel som to v zlom.. otazne je co s tym dokazu naozaj spravit, zatial sa vola nenasla a tazi sa len z tejto technologie. reci maju vsetci.
pekny den. :)
Mohli by zapracovať na celom systéme. Android by nefungoval dokonale na žiadnom telefone. V tom má Apple veľmi napred. iOS ide proste bez chyby aj napriek slabšiemu hardwaru.
ako sa prejavuje nedokonalost androidu? na mojich hardware funguje prekvapivo dobre ;)
Talk to maps stastie
ake stastie? ved sa normalne pytam ake su nedokonalosti androidu? co vam nejde? co vam blbne?
Povedz že sa ti niekedy nezalagoval alebo nepadla app
ak padne aplikacia nie je to problem systemu ale aplikacie. ziadny android mi nelagoval o nic viac ako iphone. a pri ziadnom androide sa mi ani nestalo ze by som si nevedel trebars zmazat stare fotky v telefone (ked som si medzi tym preinstaloval PC s itunes) rovnako sa mi pri ziadnom androide nestalo ze by som sa nevedel dostat do svojho telefonu atd atd… nebudem vyzdvihovat android nad iOS, ale obmedzenost iOS je skratka priserna.
Chyba aplikacie? Please…
Ak mas problem s obmedzenostou iOSu, tak jailbreak je riesenie
Samozrej,e ze je to chyba aplikacie :-) ak mas v markete aplikacie ktore su urcene pre tvoj telefon s jeho systemom a padaju tak je to chyba aplikacie a nie systemu. Ani jailbreake ta nezbavi itunes, neprida ti na telefon microUSB, ani ti nedovoli umiestnovat na plochu widgety…
treba vyskušat… nie len jablkový koláč stale jesť…:D
btw jailbreake ti umožni widgety atd…
Obmedzený-áno, ale šľape jak hodinky.
Henry Ford kedysi davno o najuspesnejsom modely T povedal “mozete ho mat v akejkolvek farbe ak si vyberiete ciernu” na tomto principe (tiez velmi uspesne) funguje iOS. :-)
,,na androide môžete mať ktorúkoľvek aplikáciu, ak ju nebute používať,, henry ford. na tomto principe /tiež veľmi uspesne/ funguje android :-D
Ja tvoje jablko neberiem :-) kludne si ho nechaj.
Je na zamyslenie preco apple vyvija soft ktory je treba jailbreaknut na to aby si sa dostal k plnej funkcnosti systemu…. :-)
Led liska ani na treti pokus nedociahla na hrozno, povedala si, aj tak ho nechcem, urcite je kysle. Ezop
Sam si sa tu minule, stazoval, zeby si radsej chcel 4,0, ale bez chyb, ako 4,2 s chybami …
teraz to trosku prekrucas :) google ako firma stojaca za vyvojom androidu uvolni pre vyrobcov zdrojove kody, oni sa posnazia co najlepsie prisposobit system na svoj hardware… vyvojari aplikacii ako tretia strana spravi aplikaciu a potom sa ju snazi prisposobit na X roznych systemov a este viac druhov hardware… nieco z toho sa celkom nepodari a ty povies ze android je zly? pani od google maju na kazdej padnutej aplikacii respektive na lagujucom telefone ninimalny podiel viny ;)
vou, vou. Maros, nehovorím že android je zly. Hovorím že by si mal uživatelsky vyskušať aj ostatne OSy, určite by sa ti zmenil tvoj nabožensky pohľad na google :-D.
teraz aby som neprekrucal, trocha z tvojej citacie: ,,ake to ma bonusy? ja mam tiez tablete 4.2.1 ale popravde radsej by som mal 4.0.4 ale 100% funkcnu rom. ak pride update na nexus tak vzdy nieco funguje nekorektne,, a to bola reč o smotanke androidu /NEXUS/.
tak citaj aj ostatne moje komentare :) nexus nie je smotanka ale betatest… a tak aj funguje. google uviedol nexus radu kvoli developerom a nie kvoli detickam co maju pocit ze je najlepsie mat to najcerstvejsie a riadia sa heslom “nemas nexus, nie si” ;) ja nie som zastanca holeho androidu a ani prehnanych update.
presiel som si symbianom, WM5-6,5, androidom 2.1-4.2.1. a dokonca som mal aj prvy iPad. jedine co som nemal su WP…. s iOS prichadzam dost casto do kontaktu tak nemozem povedat ze by to bol pre mna cudzi system. vsetko co mu vytykam je prevda a odskusana vec, proste to tak “funguje respektive nefunguje” na vsetkych iOS zariadeniach.
a sorry o nedokonalosti systemu pisal anonym.
skusal si uz niekedy nexus? Mam GNex s androidom 4.2.1 a system slape bez zavahania. To ze niektori vyrobcovia odflaknu optimalizaciu systemu na svoje zariadenia je druha vec
Jop, mam 4.2.1, an iOS 6.0.1
pan redaktor tvrdka hned v prvej vete pod obrazkom? :))
Občas uletí :), vďaka za opravu