MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: Nadstavba takmer žiadna, zaujímavé outdoor aplikácie

Operačným systémom telefónu je Android vo verzii 7.1 Nougat. V čase predstavenia už bol dávno k dispozícii aj Android Oreo, takže nechápeme, prečo výrobca siahol po staršom. Po vybratí z krabice nám Land Rover Explore ihneď ponúkol aktualizáciu, ktorá mala vyše 500 MB, no novší operačný systém napriek tomu nepriniesla. Domovská obrazovka je štandardná, potiahnutím prsta zdola nahor sa dostanete do menu aplikácií. Prostredie čistého Androidu je nám už dobre známe. V nastaveniach sa nenachádza nič prevratné. V menu ale nájdeme veľmi zaujímavé aplikácie, ktoré stoja za povšimnutie.

Explore Hub

Táto aplikácia má pomôcť vyznať sa v nekonečnom množstve ponúkaných aplikácií v Obchode Play. Keďže máme v rukách outdoorový smartfón, zameriava sa na športové aplikácie. V Obchode Play sú síce jednotlivé tituly zatriedené do kategórií, no samotné kategórie sú veľmi obsiahle. Keď napríklad lyžiar hľadá aplikácie vhodné pre seba, vyberie kategóriu šport a zobrazia sa mu všetky druhy športových aktivít. Nie je možné nastaviť, že chce vidieť len aplikácie pre lyžiarov. Teraz ale prichádza na rad Explore Hub. Jednoducho vyberie, že ho zaujímajú aplikácie pre lyžiarov a hneď vidí všetky pekne pokope. Rovnako to funguje aj s ostatnými športami. Za toto riešenie si Land Rover zaslúži palec hore.

Informačný Panel

Je to ďalšia aplikácia, ktorá dobre poslúži outdoorovým nadšencom. V reálnom čase vám dokáže zobraziť dáta o nadmorskej výške, ktoré dokáže čerpať z GPS polohy, ale aj z barometru, ktorý telefón obsahuje. Uvidíte aktuálne počasie, kompas, pridať môžete aj lampáš a iné nástroje. Z počasia si môžete zvoliť smer vetra, UV index, vlhkosť, viditeľnosť a množstvo ďalších informácií.

View Ranger

A do tretice tu máme ďalšiu zaujímavú aplikáciu s názvom View Ranger. Je to vlastne mapa, ktorá je akýmsi digitálnym sprievodcom po celom svete. Obsahuje vysoko detailné topografické mapy, ktoré sú oveľa podrobnejšie, ako napríklad Google mapy. Hlavne čo sa týka turistických trás a chodníkov. V prípade nutnosti vie poslúžiť aj ako navigácia. Ak si mapy stiahnete, môžete aplikáciu využívať aj offline.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Konektivita: Nič podstatné nechýba

Telefonovanie nerobí tomuto telefónu žiadny problém. Reproduktor podáva dobré výkony, jeho zvuk je čistý a dostatočne hlasný. Rovnako je to s mikrofónom. Zariadenie obsahuje Dual SIM funkcionalitu, za čo výrobcu chválime. Nechýbajú všetky u nás používané pásma LTE/4G, rovnako ani pripojenie 3G. WiFi je už samozrejmosťou a nezabudlo sa nia na GPS. Bluetooth je vo verzii 4.2 a čerešničkou na torte je aj podpora NFC.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+