MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Na momentky postačí

Fotografovanie určite nie je dôvodom, prečo bol tento smartfón vyrobený. Na druhú stranu, športovci sa občas pochvália tým, čo dokázali, prípadne kde boli. Na tieto fotografie určite postačí aj fotoaparát, ktorý ponúka Land Rover Explore. Začneme parametrami. Maximálne rozlíšenie fotografií činí 16 megapixelov. Zaujímavosťou je možnosť nastaviť oveľa nižšie rozlíšenie, pričom minimálne môže byť až QVGA, čo je 320 x 240 pixelov. Naozaj nepoznáme nikoho, kto by chcel v roku 2018 fotografovať v tomto rozlíšení. Aplikácia fotoaparátu je zastaralá, pripomína nám telefóny z roku 2013, možno aj staršie. Nedisponuje žiadnymi špeciálnymi režimami. Jediný iný, ako štandardný režim je panoráma. Zapnúť si môžete blesk, prípadne HDR. Aplikácia nepodporuje žiadne gestá. Prepnutie na predný fotoaparát uskutočníte kliknutím na tlačidlo hore vľavo.

V nastaveniach fotoaparátu môžete okrem spomínaného rozlíšenia nastaviť vyváženie bielej, vypnúť zvuk fotoaparátu prípadne doladiť expozíciu. Na výber máte aj 6 scén fotografovania, pričom telefón dokáže scénu vyhľadať automaticky. Zaujímavosťou je možnosť fotografovať vo RAW formáte. Nechýba ani samospúšť a manuálne si môžete nastaviť hodnotu ISO.

Ukážkové fotografie:

Video zvláda telefón natáčať v rozlíšení až 4K pri 30  snímkoch za sekundu. Kvalitou by sme ho zaradili medzi priemer. Na telefón tohto zamerania je celkom slušná. Potešila by optická stabilizácia obrazu, ktorá vo videu citeľne chýba. Počas chôdze je video značne roztrasené.

Testovacie video:

Adventure Pack: Nie len na okrasu

Áno, tento telefón je modulárny. Podobne ako smartfóny od Motoroly. Pomocou magnetov k nemu veľmi ľahko pripojíte zaujímavé príslušenstvo. Priamo v balení sa jeden kus takéhoto príslušenstva nachádza. Tento konkrétny Adventure Pack telefónu pridá ďalších 3620 mAh batérie, takže jeho výdrž sa predĺži takmer dvojnásobne.

Táto “batéria” taktiež obsahuje externú GPS anténu, ktorá slúži na zlepšenie príjmu signálu. Chýbali nám ale možnosti nastavenia. Nie je tam prakticky nič, telefón len informuje o pripojení Adventure Pack. Nedozvieme sa teda úroveň nabitia ani žiadne iné informácie. O vybití tohto príslušenstva samozrejme telefón informuje taktiež. Okrem tohto Adventure Packu sú k dispozícii ďalšie dva. Jeden z nich má batériu s kapacitou až 4370 mAh, ten druhý zase slúži, ako držiak na bicykel.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+