MojAndroid

Čo je kodmánia? Ide o zaujímavý slovenský projekt pre publikovanie aktuálnych akcií, výpredajov, noviniek a zliav určený pre všetkých predajcov, poskytovateľov služieb ale najmä ako informačná základňa pre zákazníka. Každému obchodu, či predajcovi je pri registrácií pridelený unikátny QR kód, ktorý je možné vytlačiť a nalepiť priamo do predajne. Zákazník si tak môže aktuálne prebiehajúce akcie či výpredaje, prezerať v smartfóne bez toho, aby sa v nej fyzicky nachádzal. Kodmania má tiež vlastnú webovú stránku, na ktorej okrem informácií o projekte nájdete aj všetky ponuky predajcov. Tie môžete zoradiť podľa populárnosti, aktuálnosti alebo podľa niektorej z ponúkaných kategórií. Samozrejmosťou je tiež dostupnosť vlastnej Android aplikácie, ktorú môžete stiahnuť už aj na Android Markete.

Pri prvom spustení aplikácie Kodmania je potrebné vyplniť emailovú adresu a vybrať mesto, z ktorého chcete byť informovaní o aktuálnych zľavách. Výber mesta môžete neskôr zmeniť. Po týchto úvodných nastaveniach sa začína pracovať s aplikáciou. Z úvodnej obrazovky sa môžete vydať hľadať akcie alebo snímať QR kódy, ktoré nájdete umiestnené pravdepodobne niekde v predajni alebo na inom vybranom mieste.

Všetky akcie, zľavy alebo iné výhodné ponuky nájdete okrem webovej stránky aj priamo v aplikácii. Pri vyhľadávaní si vyberiete, z ktorých miest vás zaujímajú novinky – zvoliť ich môžete aj niekoľko naraz. Tu platia rovnaké podmienky ako pre stránku projektu. Výsledky môžete teda usporiadať od najnovších ponúk, podľa populárnosti alebo kategórie. Na výber je tiež vyhľadávanie zadaním názvu akcie alebo predajne.

Ak vás nejaká ponuka zaujala, dozviete sa o nej viac po kliknutí na odkaz. Zistíte tak názov predajne, kontaktné informácie alebo tiež otváracie hodiny predajne. Ak vás akcia oslovila natoľko, že by ste o nej chceli dať vedieť ostatným priateľom, môžete tak urobiť pomocou Facebookovského tlačídla Like – všetci vieme na čo slúži.

Kodmania je začínajúcim projektom s veľkým potenciálom. V databáze zatiaľ toho nenájdete veľmi veľa, no postupom času by mohlo začať pribúdať čoraz viac položiek, služieb ale aj nových funkcií. Ak sa podarí do systému prilákať dostatočne veľký počet predajcov, bude Kodmania skvelým nástrojom/službou pre vyhľadávanie a prezeranie aktuálnych zliav na slovenskom trhu. Predajcom sa tiež naskytuje skvelá príležitosť ako sa zviditeľniť na internete a prilákať do svojich obchodov ešte viac zákazníkov. Uvidíme ako sa projekt nakoniec vyvinie, myslíme si však, že má budúcnosť.

KODMANIA
MaM multimedia
Verzia 1.01 (6. 2. 2012)
Veľkosť 327 kB
2.1+

Zadarmo

18.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+