MojAndroid

Japan Display je jedným z najväčších dodávateľov displejov na svete, pričom veľkú časť z nich vyrába pre iPhony spoločnosti Apple. Dnes táto spoločnosť predstavila nový typ zobrazovacieho panelu, ktorý vychádza z klasických LCD displejov. Na rozdiel od nich je však flexibilný a dá sa ohýbať.

Náš tip
JDI začalo masovo vyrábať 5″ displeje s 1440p rozlíšením

Novinka prichádza v 5,5-palcovom vyhotovení s rozlíšením Full HD. Samozrejme, nejde ani tak o rozlíšenie, ale o samotný typ displeja. LCD displeje sú charakteristické práve tým, že sa doteraz nedali ohýbať takým spôsobom ako OLED panely. JDI sa však podarilo vymeniť bežný sklený podklad za ohybný plast, ktorý sa teraz nachádza z obidvoch strán vrstvy z tekutých kryštálov. To okrem možnosti displeje ohýbať do rôznych tvarov prináša aj zvýšenú odolnosť voči poškodeniu pri pádoch alebo náhodných nárazoch.

LCD

Výhodou LCD je nepochybne aj to, že náklady na ich výrobu sú oveľa nižšie ako v prípade OLED panelov, ktoré vyrába napríklad Samsung. Ich konečná cena bude teda oveľa nižšia, vďaka čomu by sa zariadenia so zahnutým displejom mohli stať oveľa bežnejšie ako doteraz. Spoločnosť tiež dúfa, že tento typ displeja sa čoskoro dostane aj do automobilov a notebookov.

Zdroj: engadget

26.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+