MojAndroid

Aj keď dnes považujeme za úplne bežné zariadenia so 6 a viac palcovými obrazovkami, stále sa nájde skupina používateľov, ktorí vyhľadávajú menšie, maximálne 5-palcové displeje. A presne túto skupinu používateľov poteší spoločnosť Japan Display Inc., ktorá začala masovo vyrábať 5-palcové displeje s rozlíšením 1440 x 2560 pixelov.

japan-display-parametre

Ide o LTPS LCD displeje, ktoré majú v prepočte 500 PPI. Výrobca tvrdí, že pri výrobe používa nové materiály, ktoré v konečnom dôsledku znižujú energetickú náročnosť displejov. Okrem toho predstavil JDI aj Pixel Eyes technológiu druhej generácie, ktorá vo výrobnom procese zvýrazňuje hĺbku čiernej farby a dovoľuje výrobcovi zmenšiť okraje displeja. Zaujímavosťou je aj to, že displej dokáže zobrazovať 1440p obsah, aj keď ho grafická jednotka “vysiela” v 1080p rozlíšení.

Náš tip
Xiaomi Mi Mix Evo by mohol zabodovať bezrámikovým displejom aj výkonným procesorom

O nové displeje z dielne JDI majú záujem Sony, Hitachi aj Toshiba a je veľmi pravdepodobné, že ich uvidíme v najbližšej generácii Xperia zariadení. Ich reálne osadenie v prvých zariadeniach je plánované na február.

Zdroj: GSMArena

20.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+