MojAndroid

Japan Display, Incorporated predstavil v Yokohame v Japonsku nové typy displeja, ktoré vás určite zaujmú svojimi parametrami. Spoločnosť bola sformovaná výrobcami Sony, Hitachi a Toshiba ešte v tomto roku a vznikla za účelom presadenia sa týchto spoločností na poli menších LCD displejov. S novým 7 a 5 palcovým kúskami tejto spoločnosti by sa im to mohlo podariť.

Na výstave, ktorá sa konala len minulý týždeň sa totiž objavil 5 palcový Full HD displej, ktorý dosahuje hustotu 438 pixelov na palec štvorcový. Modul displeja je hrubý len 0,96mm a jeho okraje nemerajú viac ako 1mm. Hneď vedľa neho bol vystavený 7 palcový displej s neuveriteľným rozlíšením 2560×1600 bodov a hustotou 431PPI. Obidva displeje disponujú technológiou White Magic, ktorá pridáva do matice jeden biely pixel navyše. To okrem vyššieho jasu umožňuje dosiahnuť aj lepšiu energetickú účinnosť. Spoločnosť tvrdí, že pomocou tohto displeja sa im podarilo znížiť spotrebu elektrickej energie až o 40%. Displej používa aj technológiou Pixel Eyes, ktorá integruje dotykovú vrstvu priamo do ochranného skla.

Japan Display, Incorporated plánuje spustiť masovú výrobu týchto displejov v priebehu budúceho roka. Ako vyzerajú môžete vidieť aj na videu nižšie.

Na výstave boli spoločnosťou prezentované aj displeje podobné elektronickému papieru, s tým rozdielom, že umožňujú zobrazenie farieb. Displej nemá žiadne podsvietenie a využíva len odraz denného svetla. Jeho odozva je dokonca postačujúca aj na prehrávanie videa.

Zdroj: phonearena

6.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+