MojAndroid

iRobot nie je žiadnym nováčikom na poli robotických vysávačov, práve naopak. Ide o značku, ktorá si počas svojej dlhoročnej existencie vybudovala silné meno. V portfóliu má rôzne robotické vysávače, mopy, ale aj kombináciu týchto dvoch zariadení. Najnovším prírastkom je iRobot Roomba Combo j9+, zatiaľ najpokrokovejší a najlepší produkt spoločnosti. Čo všetko prináša?

iRobot OS 7.0

Novinka ponúka to najlepšie zo všetkých produktov. Kombinuje v sebe možnosti vysávania, mopovania, vyprázdňovania aj umelej inteligencie. Toto všetko funguje pod novým operačným systémom iRobot OS 7.0, ktorý prináša okrem iného aj dve nové funkcionality – Dirt Detective a SmartScrub.

Dirt Detective

Robotický vysávač by mal v ideálnom prípade fungovať automaticky a automaticky sa aj rozhodovať. Práve táto funkcionalita tomu výrazne pomáha. Robot dokáže automaticky na základe histórie predpovedať, ktorá časť miestnosti bude znečistená viac a ktorej by sa mal venovať ako prvej, prípadne by sa jej mal venovať viac. Automaticky dokáže prioritizovať špinavšie miestnosti a nastaviť napríklad vyšší výkon vysávania.

iRobot Roomba Combo j9+
Zdroj: iRobot

Dirt Detective prináša mapu hodnotenia čistoty, v ktorej si používateľ môže skontrolovať čistotu domova v jednotlivých miestnostiach. Systém sleduje predchádzajúce upratovania a poskytne informácie o tom, ktoré miestnosti si vyžadujú najväčšiu pozornosť pri ďalšom upratovaní.

iRobot Roomba Combo j9+
Zdroj: iRobot

Ďalej vie uprednostniť špinavšie miestnosti, ktorými upratovanie začne. Taktiež si vie automaticky prispôsobiť to, či má použiť mop alebo stačí len povysávať. Na základe typu miestnosti a podlahy vytvára prispôsobený plán čistenia, pričom poskytne hĺbkové čistenie tam, kde je to potrebné a ľahšie čistenie tam, kde to stačí. Môže zvýšiť sací výkon na kobercoch či jemnejšie čistiť na podlahách.

SmartScrub

Táto funkcia sa hodí na čistenie najviac znečistených oblastí, ktoré potrebujú naozaj hĺbkové vyčistenie. Robot sa vybraným miestam v rámci tejto funkcie venuje výraznejšie, aplikuje vyšší výkon čistenia a priestor prejde viackrát tak, aby bolo zaistené maximálne vyčistenie.

iRobot Roomba Combo j9+

Novinka ponúka až o 100 % vyšší výkon v porovnaní so sériou i a dlhšiu výdrž batérie, takže na jedno nabitie toho zvládne vyčistiť viac. Spolieha sa na tradičnú kombináciu dvoch kief, bočnej kefy a vysokého sacieho výkonu. Automaticky dokáže detegovať podlahu či koberec a prispôsobiť tomu nastavenia. Vďaka tomu nehrozí, že bude napríklad mopovať na koberci.

iRobot Roomba Combo j9+
Zdroj: iRobot

Umelá inteligencia spoločne s prednou kamerou zabezpečí to, že sa dokáže efektívne vyhnúť rôznym prekážkam. Ak máte domáce zvieratko, môžete si byť istí, že jeho exkrementy neroznesie po celom domove. To isté platí aj pre zabudnuté káble či ponožky, ktoré sa povaľujú po podlahe. Robot ich jednoducho obíde a do aplikácie vám pošle informáciu o tom, že niečo detegoval.

iRobot Roomba Combo j9+
Zdroj: iRobot

Aplikácia iRobot Home je samozrejmosťou aj so všetkými jej funkcionalitami. Vďaka dokovacej stanici sa nemusíte starať o pravidelné vysypávanie zásobníka na nečistoty, vysávač to urobí za vás. Stačí nečistoty potom vysypať približne raz za dva mesiace. Trápiť vás nemusí ani to, či má Roomba dostatok vody na mopovanie, pretože aj tú si dokáže dopĺňať samostatne po dobu až 30 dní.

Cena a dostupnosť na Slovensku

iRobot Roomba j9+ bude na slovenskom trhu dostupný už onedlho, v priebehu tohto mesiaca a cena je stanovená na 1299 eur. Ak máte o novinku záujem, no nemôžete si ju dovoliť, nezabudnite nás sledovať. Chystáme pre vás veľkú súťaž, v ktorej jednou z cien pravdepodobne bude aj tento špičkový robotický vysávač.

Náš tip
iRobot Roomba Combo j5+ a i5 Plus prinášajú spojenie vysávania a umývania za atraktívnu cenu
18.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+