MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že iPhony patria medzi najpopulárnejšie smartfóny na svete. Vzhľadom na ich vysokú cenu ale zaujímajú prevažne iba jeden segment zákazníkov, kým výrobcovia Android smartfónov sa snažia osloviť každého. Už niekoľko rokov je tak situácia rovnaká – hoci Samsung je najväčším výrobcom smartfónov v celkovom množstve predaných kusov, najpopulárnejším modelom smartfónu je iPhone.

Vlani toto prvenstvo patrilo modelu iPhone 6S, ktorý bol až do septembra aktuálnym modelom. Aj ďalšie tri miesta ale obsadili iPhony. Na druhej priečke sa umiestnil iPhone 7, tretí bol iPhone 7 Plus a na štvrtom mieste bol iPhone 6S Plus. Až za nimi nasleduje armáda Samsungov, pričom najpopulárnejší z nich bol Samsung Galaxy S7 edge.

Zaujímavé tiež je, že medzi najpopulárnejšie smartfóny vôbec sa dostali aj modely radu Galaxy J. Medzi desiatimi najpopulárnejšími smartfónmi vlaňajšieho roku sú všetky tri modely vlaňajšej edície. Do boja Samsung vs. Apple sa ešte primiešala spoločnosť Oppo, ktorej model A53 sídli na peknom siedmom mieste.

Zdroj: Business Wire via Pocketnow

24.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+