MojAndroid

Apple plánuje predstaviť svoju novú vlajkovú loď iPhone 6 budúci utorok. To ale nebráni najväčším nadšencom už teraz sa zoraďovať pred obchodom na 5. Avenue v New Yorku iba preto, aby sa k novému smartfónu dostali ako prví. Nie všetci majú ale rovnaký motív. Niektorí iba držia miesto iným fanúšikom Apple produktov, ktorí nemajú na vysedávanie pred obchodom čas. Majú ale dostatok peňazí na to, aby zaplatili niekomu inému za rezerváciu miesta pred obchodom.

Podľa CNBC sú takéto praktiky v USA veľmi bežné. Túžba vlastniť nový iPhone o niekoľko sekúnd skôr, ako väčšina sveta je skrátka nezastaviteľná. Pár, ktorému momentálne patrí úplne prvé miesto pred obchodom, zinkasoval za zabezpečenie prednostného vstupu do obchodu 1 250$. CNBC tiež informovala o tom, že niektorí ďalší čakatelia zarobili týmto spôsobom v minulosti už aj 7 000$.

apple-iphone-6-predstavenie-ludia

Zdá sa teda, že Apple nestráca na svojej popularite, aj keď štatistiky predaných smartfónov hovoria v prospech systému Android. Napriek tomu sa ale nájdu stovky či tisíce fanúšikov, ktorí neváhajú pred obchodom aj prespať iba kvôli tomu, aby si stihli kúpiť nový iPhone hneď v prvý deň predaja. Takýto odvážlivci sa ale zväčša objavujú zhruba 1 až 2 dni pred oficiálnym začiatkom predaja. Fanúšikovia v New Yorku tak predbiehajú dobu, keďže nový iPhone ešte nebol ani len predstavený. Aj to svedčí o tom, akí sú fanúšikovia Apple oddaní svojej značke a bez ohľadu na to, aký vlastne nový iPhone bude, sú už teraz rozhodnutí, že si ho kúpia. Ba čo viac, sú ochotní zaplatiť stovky dolárov iba za to, aby ho mali medzi prvými na svete.

Zdroj: CNBC via The Verge

3.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+