MojAndroid

Google je spoločnosť, ktorú milujeme aj pre detaily, na ktoré myslí napríklad pri najrôznejších sviatkoch alebo dokonca narodeninách. Už nejaký čas Google zvykne ľuďom, ktorí majú narodeniny, zobrazovať doodle s narodeninovou tortou (v tvare loga Google) a sviečkami. Vedeli ste však, že tá nie je len tak obyčajná?

Najnovšia verzia narodeninového doodle je tu s nami síce už nejaký ten mesiac či dokonca rok, no veľa z vás a dokonca ani my, sme o takejto “vychytávke” nevedeli. Upozornil na ňu jeden z čitateľov portálu Android Police. Po tom ako stlačíte tlačidlo Play na “óčku” nápisu Google so sviečkami, budete ich môcť zhasnúť fúknutím do mikrofónu telefónu.

Pre správnu funkčnosť tohto doodle je potrebné, aby mala aplikácia povolený prístup k mikrofónu. Nám pomohlo aj to, že sme v nastaveniach Google Now pridali v sekcii hlas angličtinu a zapli detekciu frázy “Ok Google”. Ak si chcete túto novinku vyskúšať, môžete jednoducho zmeniť dátum narodenia v nastaveniach Google profilu na dnešný deň.

11.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+