MojAndroid

Pred niekoľkými rokmi sme si mysleli, že inteligentné hodinky navždy zmenia spôsob, akým fungujeme. Z časti sa tak možno aj stalo, no do veľkej miery na ten najväčší boom ešte iba čakáme. Väčšinu z toho, čo dokážu inteligentné hodinky v súčasnosti, zvládli podobné zariadenia aj v minulosti, akurát neboli také populárne. Dnes už vidíme tieto zariadenia oveľa častejšie, no ako ich v skutočnosti používame a čo z týchto zariadení vlastne robí inteligentné?

Samsung_Gear_S2_classic-3

Pre väčšinu používateľov je to synchronizácia notifikácií. Táto užitočná funkcia patrí medzi najlepšie, akú súčasné inteligentné hodinky ponúkajú. Jednoduchým pohľadom na zápästie sa môžete pozrieť, či nové upozornenie stojí za to, aby ste telefón vyberali z vrecka. Niekedy je dokonca k dispozícii aj možnosť odpovedať krátkou správou či nahratým hlasom, no tieto funkcie väčšina používateľov u nás nevyužíva.

Náš tip
Samsung na IFA 2016 predstaví hodinky Gear S3. Pozrite sa, čo o nich vieme

Okrem notifikácií by sme už ale revolučné funkcie na hodinkách hľadali ťažko. Počítanie krokov je ale veľmi zaujímavá funkcia, ktorú zvládajú hodinky lepšie ako telefóny. V mnohých prípadoch fungujú inteligentné hodinky ako motivácia pre väčšiu fyzickú aktivitu, čo mnohí používatelia ocenia.

Motorola_Moto_360_Sport-1

Ak už ste sa k tej prechádzke či behu dokopali, oceníte aj ďalšie funkcie inteligentných hodiniek a náramkov. Meranie prejdenej vzdialenosti, odhadované množstvo spálených kalórií či priebežné meranie srdcového tepu sú zaujímavé funkcie, ktoré môžete neskôr analyzovať a vyhodnocovať.

Náš tip
Meizu možno predstaví svoje prvé inteligentné hodinky už o pár dní

Najmä inteligentné náramky sú vhodné aj na sledovanie spánku. Kým podobné aplikácie nadmerne vybíjajú telefóny, ktoré sledujú váš pohyb pri spánku a ešte je aj potrebné, aby ste mali telefón pod matracom alebo pod vankúšom, hodinky na ruke nemusia byť až také rušivé. Výsledkom sú často relatívne presné merania spánku, na základe ktorých zasa môžete vyhodnocovať ako dlho a tvrdo spíte a porovnávať si tieto výsledky s priateľmi. Ak aj merania nie sú úplne presné, môžu slúžiť aspoň ako odrazový mostík a aj ako zdroj pre porovnanie jednotlivých nocí.

Huawei_Watch_recenzia_22-1

Okrem toho môžete spojenie telefónu a hodiniek využiť aj inými spôsobmi. Veľmi zaujímavou funkciou je nájdenie smartfónu z hodiniek, vďaka čomu môžete spustiť vyzváňanie na telefónu jedným ťuknutím na správnu aplikáciu na hodinkách. Na mnohých hodinkách je tiež možné nastaviť upozornenie, ktoré sa spustí v prípad, že sa telefón od hodiniek nadmerne vzdiali. Takto jednoducho môžete byť upozornení na prípadnú krádež či zabudnutie alebo stratu telefónu.

Náš tip
Motorola Moto 360 Sport: Tvária sa ako športové | RECENZIA

Samozrejme, moderné platformy typu Android Wear ponúkajú ešte množstvo ďalších funkcií. Rôzne špeciálne aplikácie, resp. rozšírenia aplikácií pre inteligentné hodinky, pridávajú hodinkám ďalšie zaujímavé funkcie a možnosti, ktoré sa už líšia od aplikácie k aplikácii. Napríklad iba nedávno sme zistili, že aplikácia Stocard má rozšírenie pre Android Wear. Vďaka tomu môžu predavači v obchodoch skenovať čiarové kódy z vernostných kariet aj priamo z nášho zápästia.

Ktorá funkcia inteligentných hodiniek alebo náramkov je vaša obľúbená? Hlasujte v našej ankete a dajte nám v diskusii vedieť, aké hodinky máte a ako ich používate :-)

Aká je vaša obľúbená funkcia inteligentných hodiniek?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

30.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+