MojAndroid

Intel spustí výrobu ARM procesorov a jeho fabriky tak už čoskoro budú môcť využiť aj spoločnosti ako NVIDIA či Qualcomm. Informoval o tom zahraničný portál Forbes.

Intel dvojjadrove procesory

Na ARM developerskej konferencii Intel partner Altera oznámila, že najväčší výrobca polovodičových súčiastok bude vyrábať ich 64-bitové procesory a to počnúc budúcim rokom. “Je to veľká novina. Predstavte si najvýkonnejší a technologicky vyspelý 64-bitový ARM procesor vyrobený vo fabrikách Intelu. Duo, ktoré bude možné len ťažko poraziť,” vysvetľuje Nathan Brookwood,  analytička z Insight 64.

To je však len začiatok a Intel hodlá súperiť o zákazky na výrobu čipov aj s takými spoločnosťami ako TSMC. Podujať sa chce aj na výrobu konkurenčných riešení ARM čipov od spoločností, ako NVIDIA či Qualcomm. Otázne v tejto chvíli ostáva, či Intel tiež prejde na “druhú stranu” a začne s návrhom a výrobou vlastného ARM čipu.

30.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+