MojAndroid

Účty na sociálnych sieťach sa už roky stávajú cieľom rôznych podvodníkov. Útočníci po nabúraní účtu neostanú len pri ukradnutí citlivých dát. Je veľké množstvo prípadov, kedy bol používateľovi odcudzený účet a zmenené jeho heslo. Svetovo najpopulárnejšou sociálnou sieťou je, samozrejme, stále Facebook, ale posledné roky mu úspešne šľape na päty sociálna sieť Instagram na zdieľanie fotografií, ktorá paradoxne patrí rovnakému majiteľovi. Ak vám bol v rámci nej odcudzený používateľský účet, tak vás pre jeho znovuzískanie čakal dlhotrvajúci proces kontaktovania oficiálnej podpory zákazníkov, ktorý často končil v neanglicky hovoriacich krajinách neúspešne.

Instagram teraz prichádza s novým spôsobom, ktorý by mal všetko zjednodušiť a podstatne zrýchliť. Služba vám najskôr položí sériu kontrolných otázok a tým overí, či ste skutočný majiteľ používateľského účtu. Po ich úspešnom zodpovedaní vám bude na vopred nastavenú kontaktnú e-mailovú adresu alebo telefónne číslo zaslaný špeciálny šesťmiestny bezpečnostný kód, ktorý poslúži na nové prihlásenie do vášho účtu. Následne si už len nastavíte nové heslo. Nová funkcia bude najprv dostupná pre amerických používateľov a postupne sa dostane na ďalšie trhy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
20.6.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+