MojAndroid

Známy švédsky modro-žltý predajca dostupného nábytku IKEA zaradil do predaja svoje prvé Bluetooth reproduktory, ktorým priradil názov Eneby. Repráky prichádzajú v dvoch veľkostiach – 8 a 12 palcové, pričom každý je dostupný v čiernej alebo bielej farbe. Väčší reproduktor musí byť pre svoj chod zapojený do zdroja napájania. Pre menší model je k dispozícii nabíjateľná batéria, ktorú možno zakúpiť samostatne.

Náš tip
IKEA Place: Aplikácia s rozšírenou realitou uľahčí nakupovanie nábytku

Menší, 8-palcový reproduktor, je vybavený rukoväťou pre zvýšenú pohodlnosť pri prenášaní a ponúka sa za 49 dolárov. 12-palcový je naopak skôr stacionárnou záležitosťou a je možné ho kúpiť za 89 dolárov. Oba modely sú vyrobené z plastu a sú umiestnené v polyesterových paneloch, ktoré sú však odnímateľné. Nabíjateľnú batériu pre menší reproduktor dostanete za 20 dolárov.

Bluetooth reproduktory sú však trochu regresný krok

Po tom, ako IKEA do svojej predajnej ponuky zaradila bezdrôtové nabíjacie svetlá, stoly a ich vlastné pripojené  žiarovky, sú Bluetooth reproduktory menším posunom vzad. Aj pri nich by bolo príjemné vidieť hardvér s podporou wi-fi. Avšak, ak sa vám páči “ikeácky” škandinávsky minimalizmus, reproduktory budú pre vás správnou voľbou. Plus po tom, ako spoločnosť Google povolí možnosť pripojiť Google Home k Bluetooth reproduktorom, bude aj používanie nových Ikea Eneby reproduktorov oveľa jednoduchšie.

11.4.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+