MojAndroid

O rozšírenej realite sa toho v poslednej dobe rozprávalo veľmi veľa. Po prvých, pomerne neohrabaných pokusoch, prišiel najskôr Apple a neskôr aj Google s veľmi jednoduchým a elegantným riešením. Oknom do rozšírenej reality sa mal stať náš smartfón, a to za pomoci displeja a fotoaparátu. Platforma Google ARCore však od vlaňajšieho predstavenia rástla iba veľmi pomaly, pričom väčšina aplikácií slúžila skôr na demonštráciu jej možností a príliš veľa užitočných funkcií nepriniesla. To sa ale teraz mení, pretože známa spoločnosť IKEA predstavila svoju aplikáciu pre ARCore IKEA Place.

Náš tip
Najlepšie ARCore aplikácie, ktoré sú aktuálne k dispozícii

Konečne praktické využitie ARCore

Ako ste si určite domysleli, aplikácia vám umožní umiestniť vybraný kus nábytku alebo doplnku do vašej miestnosti ešte pred tým, ako si ho kúpite. Vy tak budete vedieť nielen to, či sa vám nový nábytok do miestnosti hodí, ale aj to, koľko miesta približne zaberie. Ide o skutočne šikovného pomocníka, ktorý môže dramaticky zmeniť spôsob, akým nakupujeme nábytok, ale aj rôzne iné produkty.

Najlepšie na tom je, že aplikácia je dostupná aj u nás. Stačí, ak máte jeden z podporovaných telefónov a môžete si stiahnuť a vyskúšať aplikáciu. My sme ju bez akýchkoľvek problémov rozbehali na smartfóne Google Pixel 2, kde nám fungovala dokonale. Aplikácia vám umožní vybrať si produkt z katalógu a umiestniť ho do miestnosti, ktorú predtým zmapuje. Podarilo sa nám tiež umiestniť menšiu lampu na stôl, takže aplikácia zvládne pracovať aj s viacerými plochami naraz. Okrem toho môžete využiť rozpoznávaciu funkciu aplikácie, ktorá pomocou fotografie vášho nábytku vyhľadá podobné kúsky v katalógu.

Rozsiahly katalóg a šikovné funkcie

Ten je skutočne rozsiahly a našli sme v ňom väčšinu známejších produktov, ktoré sa predávajú aj u nás. Hoci odkaz v aplikácii vás presmeruje do medzinárodnej verzie e-shopu, produkt môžete nájsť jednoducho pomocou jeho názvu aj v slovenskom e-shope. Používanie aplikácie je pritom veľmi jednoduché a priamočiare a zvládne ho aj bežný používateľ. Nábytok sa dá na podlahe otáčať a presúvať a pridať môžete aj viacero kúskov a vyskúšať si tak kompletné zariadenie pre celú miestnosť. Zároveň platí, že sa môžete po miestnosti otáčať a nábytok ostane na svojom mieste. Nie ste tak limitovaní zorným poľom fotoaparátu na vašom smartfóne. Poslednou funkciou je možnosť pridávať produkty medzi obľúbené – v katalógu si môžete listovať napríklad v práci a po príchode domov môžete vyskúšať umiestnenie produktov, ktoré ste pred tým našli v aplikácii.

Tiež sme ale postrehli, že už po pár minútach sa telefón (Google Pixel 2) pomerne výrazne zahrial. Je zrejmé, že pre spracovanie takejto aplikácie je potrebné množstvo výkonu, a tak s niečím podobným zrejme musíte rátať aj vy. Stále je to však malá daň za to, akú skvelú pomoc aplikácia IKEA Place predstavuje. Stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom widgetu nižšie a o svoje skúsenosti (či virtuálne zariadené miestnosti) sa môžete podeliť v diskusii pod článkom.

Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+